Menu

Otázky a odpovědi

faq-icon140 Chip je dlouhodobě nejprodávanější časopis o digitální technice, je součástí tradiční evropské značky a na českém a slovenském trhu vychází přes 30 let. Je to odborník na testy, technologický poradce i komentátor trendů. Svým čtenářům nabízí spolehlivou nezávislou orientaci v digitálním světě. Každoročně ve svých laboratořích testuje více než 2 000 produktů - od notebooků a smartphonů, přes TV až po mobilní sítě nebo antivirové programy. Ve své pravidelné DVD příloze, která je dostupná také on-line na webu časopisu (On-line DVD na adrese www.chip.cz/dvd), přináší plné licence atraktivních programů a nástrojů. Chip je dostupný i v elektronické podobě na mobilech a počítačích, a tato varianta může být i součástí kombinovaného předplatného.

Součástí tištěného předplatného je přístup k On-line DVD, což je internetová verze fyzického disku Chip DVD se stejnými funkcemi a ovládáním. Další informace a řešení problémů s On-line DVD: onlinedvd@chip.cz

Součástí kombinovaného předplatného je přístup k On-line DVD a k digitální verzi časopisu Chip, kterou je možné číst na počítačích a mobilech. Další informace o fungování digitální části předplatného a řešení problémů: kombipredplatne@chip.cz

Harmonogram: Digitální vydání časopisu a On-line DVD jsou zpřístupněna podle termínů harmonogramu. Předplatitelé papírového Chipu však obdrží svůj časopis zpravidla o jeden až dva dny dříve. Teoreticky tedy může nastat situace, že sice už máte tištěné vydání Chipu, ale ještě není aktivní digitální časopis a On-line DVD. Pokud jsou tedy uvedené služby nedostupné, zkuste to znovu o jeden až dva dny později.

Tip: Nechte si zaslat zdarma tištěné ukázkové číslo Chipu na vaši adresu. Zvolit můžete i digitální vydání zdarma.

Přístup k On-line DVD není možné přidělit k tištěným vydáním zakoupeným na stánku. To můžete vyřešit předplaným Chipu >>, výrazně ušetříte a navíc si můžete vybrat zajímavé dárky. Přístup k On-line DVD nelze samostatně koupit. Lze však zakoupit digitální vydání Chipu z přístupem k On-line DVD za 115 Kč v e-shopu www.chip.cz/digi.

Chip DVD >> | Digitální Chip >> | Tištěné předplatné >> | Kombinované předplatné >> | Chip na Slovensku >>


faq-icon120 Servisní kontaky

 • >> Tištěné a kombinované předplatné ČR:
  SEND Předplatné, spol. s r.o.
  - zákaznická linka 225 985 225 (po–pá: 8 – 18.00 hod.). , e-mail chip@send.cz.
 • >> Tištěné a kombinované předplatné SR:
  Magnet Press Slovakia, s. r. o. - zákaznická linka: +421 2 672 019 31–33 (po – pá: 8 – 18.00 hod.)., e-mai: predplatne@press.sk.
 • >> Digitální časopisy a digitální časopisy v rámci kombi předplatného: e-mail support@burda.cz. Kromě popisu problému uveďte i operační systém, antivirové zabezpečení, e-mail vašeho uživatelského účtu a typ vašeho předplatného/nákupu (název a čísla časopisů).
 • >> Pokud zjistíte, že některý z nově zakoupených disků Chip DVD je v mechanice nečitelný, máte nárok na výměnu. Náhradní DVD zasíláme obratem poštou na základě žádosti zaslané na e-mailovou adresu reklamacedvd@chip.cz, kde krátce popíšete váš problém, uvedete číslo vydání časopisu a vaši poštovní adresu. Pokud jste předplatitel, využijte raděj pohodlný přístup ke službě On-line DVD, což je kompletní Chip DVD na internetu.
 • >> Obecný kontakt na redakci Chipu: e-mail chip@chip.cz.

 


faq-icon120 Chip DVD a ON-line DVD

Nedílnou součástí každého vydání je 8GB Chip DVD s plnými verzemi, výběry softwaru k článkům a exkluzivními licencemi AVG Internet Security. K dispozici je i On-line DVD, což je internetová verze fyzického disku Chip DVD.

REGISTRACE PLNÝCH VERZÍ:  U většiny plných verzí na Chip DVD je vyžadována registrace jejich licence, instalace programu a on-line aktivace získaného licenčního klíče na serverech výrobce. Jde zpravidla o 40 dní od data vydání časopisu (do konce následujícího měsíce). Například - plné verze z Chipu 05/2022, který vyšel koncem dubna, lze úspěšně registrovat / instalovat / aktivovat do konce května 2022. Upozorňujeme, že uvedené období se zpravidla týká jak registrace (získání licenčního klíče), tak i instalace programu, vložení licenčního klíče do programu a jeho aktivace po internetu. Přístup výrobců se liší a často bývá velmi striktní. Může tedy stát, že i když máte licenční klíč, který jste používali, tak s novou instalací programu se vám ho už nepodaří aplikovat, protože uplynula aktivační doba. Pro účely registrací z časopisu Chip důrazně doporučujeme si zřídit univerzální e-mail ve službě Google Mail. Tuzemské e-mailové služby často blokují registrační zprávy jako spam a registrační zprávy nedoručují.

Licence pro Chip: Není-li uvedeno jinak, jsou plné verze programů z Chipu určeny pro jeden nekomerční počítač (pro jednoho uživatele) bez nároku na bezplatný update a technickou podporu. Licence je určena pouze pro majitele příslušného vydání časopisu Chip a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

AVG Internet Security
Exkluzivní plná verze AVG Internet Security pro Chip dlouhodobě přináší čtenářům Chipu komplexní zabezpečení počítače. Licenci je nutné každý měsíc prodloužit novým licenčním klíčem, který lze snadno získat pomocí e-mailové adresy uvedené pravidelně v časopisu na straně 51 nebo na Chip DVD (případně v On-line DVD) v článku k programu AVG IS. Výbava AVG IS pro Chip je identická s aktuální verzí pro domácnosti v ceně 1 499 Kč včetně plných updatů programu a antivirových řetězců. Pro firemní zákazníky je určena verze Business.

Antivirová kontrola Chip DVD
Data Chip DVD (a On-line DVD) jsou před publikováním prověřena na výskyt virů následujícími aktualizovanými produkty: Kaspersky AV, Norton AV, AVG/Avast IS, BitDefender IS, ESET/NOD32, Panda Protection, Malwarebytes a SecureAPlus, který využívá 12 nevýznamnějších on-line antivirových enginů. Datum skenování je uvedeno v každém vydání časopisu. V případě, že váš antivir zahlásí u některého souboru podezření nebo poplach, může to být způsobeno skutečným problémem, který se v datech objevil v průběhu času aktualizací a vylepšením detekce antiviru, nebo jen zapnutou hloubkovou heuristickou analýzou (ESET, AVG). Ta je velmi citlivá na jakékoliv náznaky podezřelého chování a kombinaci znaků nebo nahlásí tzv. potenciálně nebezpečnou aplikaci nebo tzv. riskware. Většinou jde o problém neošetřeného kódu programu, který může být teoreticky zneužit a způsobit problém nebo když program nebo jeho instalátor nabízí možnost volitelné instalace dalších programů výrobce (vyhodnoceno jako adaware). Samotný program nemusí být nutně zavirovaný (např. typické hlášení u antiviru). Pokud chcete mít jistotu, doporučujeme antivirové skenování pomocí serveru www.virustotal.com, kam příslušný soubor zašlete na kontrolu a obratem vidíte jeho stav z pohledu více než 60 antivirů. Software, u kterého si nejste jisti bezpečností, určitě nepoužívejte! Vydavatel nenese žádnou zodpovědnost za ztrátu dat nebo jakékoliv jiné poškození v důsledku používání programů z Chipu.

Fyzický Chip DVD je nečitelný
Pokud zjistíte, že některý z nově zakoupených disků Chip DVD je v mechanice nečitelný, máte nárok na výměnu. Náhradní DVD zasíláme obratem poštou na základě žádosti zaslané na e-mailovou adresu reklamacedvd@chip.cz, kde krátce popíšete váš problém, uvedete číslo vydání časopisu a vaši poštovní adresu. Pokud jste předplatitel, využijte raděj pohodlný přístup ke službě On-line DVD, což je kompletní Chip DVD na internetu.

Fyzický Chip DVD se nespustí
Prohlížení obsahu Chip DVD můžete spustit přes Průzkumníka. Najděte vaši mechaniku s Chip DVD a spusťte soubor start.htm.

 


faq-icon120 DIGITÁLNÍ VYDÁNÍ

Chip využívá platformu digitálních časopisů, která je propojena přihlašovacími údaji s centrálním uživatelským účtem na e-shopu www.chip.cz/digi, kde probíhá nákup. Po úhradě je registrovanému uživateli přidělen přístup k digitálnímu obsahu a je na něm, zda bude časopis číst on-line přímo na internetových stránkách www.chip.cz/digi nebo si na své zařízení nainstaluje komfortní aplikaci/čtečku a po přihlášení si časopis nejprve stáhne a pak jej bude číst i bez připojení k internetu. Zvolit lze libovolný mix až tří čtecích zařízení s různými operačními systémy.

Čtenáři mají plný přístup ke službě On-line DVD, což je Chip DVD na internetu.

Instalace aplikací/čteček Chip CZ >>

Předplatitelé kombinovaného předplatného (papír + digi) mohou vyžívat tuto digitální platformu v plném rozsahu. Přístup je jim doručen po úhradě předplatného u distributora tisku.

devices-chip800

Harmonogram vydání: V tabulce harmonogramu najdete termíny, kdy vychází jednotlivá vydání časopisu Chip. Od stejného termínu je dostupná i digitální verze příslušného vydání (včetně digitální edice v rámci kombinovaného předplatného). Předplatitelé papírového Chipu obdrží svůj tištěný časopis zpravidla o jeden až dva dny dříve.

veta700

POTÍŽE S PŘIHLÁŠENÍM V APLIKACI Pokud byste měli potíže s přihlášením do aplikace Chip CZ pomocí ikony "panáčka" v horním menu, ověřte si své přístupové údaje přihlášením do uživatelského účtu zde na internetových stránkách v horním menu - jedná se o totožný účet. Pokud neznáte heslo, použijte funkci www.chip.cz/uzivatel/zapomenute-heslo. Ve svém účtu můžete také zkontrolovat zakoupené časopisy a předplatné. Rovněž zde můžete resetovat používaná zařízení pro čtení prostřednictvím aplikace Chip CZ. To se může hodit v případě, pokud vám aplikace Chip CZ při přihlášení oznámí, že "počet čtecích zařízení je již vyčerpán". Licence digitálního časopisu umožňuje současné použití maximálně tří aktivních čtecích zařízení. V případě přetrvávajících problémů využijte e-mail podpory: support@burda.cz. Kromě popisu problému uveďte i na jakém zařízení se problémy vyskytují.

 


faq-icon120 Nákup PŘÍMO v mobilní APLIKACI

Vysvětlení k obrázku níže: Mobilní aplikace Chip CZ pro iOS/Android má dvě možnosti pro zpřístupnění časopisu. (1) Buď si zákazníci koupí digitální časopisy v e-shopu www.chip.cz/digi a pro jejich zpřístupnění v aplikaci se přihlásí stejnými údaji uživatelského účtu jako při nákupu (časopisy je možné číst na mobilu, počítači a webu), nebo si časopisy koupí přímo v aplikaci (2) prostřednictvím obchodů Apple/Google (tyto časopisy je možné číst ale jen na mobilu). Obě nákupní metody lze v mobilní aplikaci kombinovat.

jak-nakupovat-2021

APP STORE - ÚČET, NÁKUPY, PŘEDPLATNÉ V APLIKACÍCH NA IPHONECH/IPADECH Aplikace Chip CZ pro iPhony/iPady nabízí možnost přihlášení k digitální platformě Chipu, ale nabízí i samostatnou možnost nákupu digitálních časopisů a předplatného pomocí nákupních tlačítek. Časopisy koupené přímo v aplikaci jsou svázané s účtem (Apple ID) jejich uživatele. Ten může časopisy číst i na dalších iPhonech/iPadech, které jsou přihlášené ke stejnému účtu. Stejné je to i s předplatným, koupeným přímo v aplikaci. Přímo v časopisu na straně 55 si lze on-line vyžádat DVD kód pro přístup ke službě On-line DVD, což je Chip DVD na internet. Upozornění: Takto koupené časopisy nemohou využívat vlastnosti digitální platformy Chipu a nelze je číst na jiných zařízeních ani v internetovém prohlížeči. Předplatné se automaticky prodlužuje, pokud není zrušeno 24 hodin před vypršením předplaceného období. Správu předplatného najdete v iPhone/iPadu v »Nastavení« |»iTunes a App Store« | »Apple ID« a »Předplatná | Spravovat«. Obnovení dřívějších nákupů - Po nové instalaci a po zásadních aktualizacích aplikace obnovte své dřívější nákupy tlačítkem «Obnovit všechny nákupy« které najdete v menu pod ikonkou »i« v pravém horním rohu aplikace. MIX - aplikace Chip CZ pro iPhone/iPad umožňuje číst obsah koupený přímo prostřednictvím aplikace i obsah koupený na e-shopu Chipu. Časopisy koupené v App Store nelze převést do jiného obchodu nebo přiřadit k jinému účtu.

GOOGLE PLAY - ÚČET, NAKUPY, PŘEDPLATNÉ V APLIKACÍCH NA MOBILECH A TABLETECH S ANDROIDEM Aplikace Chip CZ pro Android nabízí možnost přihlášení k digitální platformě Chipu, ale nabízí i samostatnou možnost nákupu digitálních časopisů a předplatného pomocí nákupních tlačítek. Časopisy koupené přímo v aplikaci jsou svázané s Google účtem (Google Play) jejich uživatele. Ten může časopisy číst i na dalších zařízeních s Androidem, které jsou přihlášené ke stejnému účtu. Stejné je to i s předplatným, koupeným přímo v aplikaci. Přímo v časopisu na straně 55 si lze on-line vyžádat DVD kód pro přístup ke službě On-line DVD, což je Chip DVD na internet. Upozornění: Takto koupené časopisy nemohou využívat vlastnosti digitální platformy Chipu a nelze je číst na jiných zařízeních ani v internetovém prohlížeči. Předplatné se automaticky prodlužuje, pokud není zrušeno 24 hodin před vypršením předplaceného období. Pro správu předplatného spusťte na Androidu aplikaci Google Play, klikněte vlevo nahoře na symbol menu a pro úpravy zvolte tlačítko »Moje předplatné«. Časopisy koupené v Google Play nelze převést do jiného obchodu nebo přiřadit k jinému účtu.

Obnovení dřívějších nákupů - Po nové instalaci a po zásadních aktualizacích aplikace pro iOS/Android obnovte své dřívější nákupy tlačítkem «Obnovit všechny nákupy« které najdete v menu pod ikonkou »i« v pravém horním rohu aplikace.

MIX - Aplikace Chip CZ pro iOS/Android umožňuje číst obsah koupený přímo prostřednictvím aplikace a současně i obsah koupený na e-shopu Chipu nebo prostřednictvím kombinovaného předplatného.


Co je to platební brána GoPay
Chip využívá platební bránu GoPay pro úhrady objednávek digitálního časopisu. Po zkompletování objednávky jste kliknutím na »Vytvořit objednávku« přesměrováni na platební bránu GoPay, kde je možné provést úhradu prostřednictvím platební karty. Pokud požadujete doklad o zaplacení přes bránu GoPay, najdete ho ve svém účtu pod položkou Správa plateb (předplatné). Použití platební brány GoPay pro úhrady objednávek digitálního časopisu je možný i za zahraničí. Přepočet na koruny se provede podle aktuálního kurzu.

ČASOVÉ OMEZENÍ PŘÍSTUPU K DIGITÁLNÍM ČASOPISŮM Pokud získáte přístup na příslušná vydání časopisů nákupem jednotlivých čísel, pomocí předplatného či kombinovaného předplatného, můžete si časopisy stáhnout kdykoliv. Můžete je libovolně opakovaně mazat a nahrávat, což je vhodné zejména u mobilních přístrojů s limitovaným úložným prostorem. Přístup k datům není nijak časově omezen ani ukončením předplatitelského období. Dostupná jsou trvale všechna čísla od roku 2012. Pro úplnost uvádíme, že na webu Chipu jsou zdarma dostupné ročníky 2006 – 2013 v textové podobě a PDF.

MINIMÁLNÍ TECHNICKÉ POŽADAVKY : Aplikace/čtečky jsou dostupné pro iPhone/iPad s iOS 9 a vyšším, mobily/tablety s OS Android 6 a vyšším, počítače s OS Windows 7 a vyšším, počítače Apple s macOS 10 a vyšším. Uživatelům OS Linux doporučujeme provozovat čtečku pro Windows pomocí prostředí Wine nebo číst digitální Chip na počítači v internetovém prohlížeči. Uživatelé XP a dalších OS mohou číst digitální Chip na počítači v internetovém prohlížeči.

AKTUALIZACE Aplikace Chip CZ pro iPhony/iPady a Android se aktualizují automaticky nebo je uživatel upozorněn. Čtečky Chip CZ pro Windows a macOS je nutné aktualizovat manuálně. Provozovatel na ně upozorní notifikacemi, e-mailem nebo na webových stránkách. Tyto desktopové aplikace využívají multimediální technologii Adobe AIR, která se do počítače instaluje současně se aplikací.

NOTIFIKACE Aplikace/čtečky Chip CZ mají zabudovanou funkci zasílání notifikací, která je využívána při publikování nových vydání, speciálních akcích nebo při důležitých aktualizacích. Doporučujeme nechat tuto funkci aktivní.

PROBLÉMY PŘI PROVOZU Problémy aplikace Chip CZ pro iPhony/iPady a Android se většinou vyřeší smazáním aplikace a novou instalací. Často jsou tyto problémy způsobeny zaplněním paměťového úložiště (1 časopis má objem cca 100 MB). Po nové instalaci a přihlášení stáhněte svůj zaplacený obsah. Digitální časopisy a digitální časopisy v rámci kombi předplatného mají podporu: support@burda.cz. Kromě popisu problému uveďte i operační systém, antivirové zabezpečení, e-mail vašeho uživatelského účtu a typ vašeho předplatného/nákupu (název a čísla časopisů).

Přeinstalace desktopových čteček pro Windows a Mac OS. Nejprve zmačkněte ikonu »i« a vyberte »Smazat data«. Poté aplikaci odinstalujte běžným způsobem. Restartujte počítač a po nové instalaci a přihlášení stáhněte svůj zaplacený obsah.

FUNKCE TECHNICKÉ PODPORY Pokud by se provoz aplikace Chip CZ trvale komplikoval (časté padání, zamrznutí, problémy při stahování časopisů...) a nepomohla by reinstalace, je možné využít servisní funkce »Formulář zpětné vazby«, kterou najdete přímo v aplikaci/čtečce v menu. Ta umožňuje ke zprávě připojit i anonymní analytická data (nutno zaškrtnout), která dovolí detailně prozkoumat důvod potíží přímo u vývojáře aplikací.


Čtečka pro Windows a macOS obsahuje následující klávesové zkratky:
CTRL+ a CTRL- přibližujete a oddalujete stránku
CTRL + 0/1/2 přibližování po stupních
CTRL + šipky pohyb po zvětšené stránce
HOME, END první a poslední stránka
ESC ukončí celoobrazovkové zobrazení
CTRL + F vyhledávání v časopisu
CTRL + G přejít na vybranou stranu
Šipky posun po stranách vpřed a vzad
Pro pohyb po stránce lze použít i kolečko myši (nahoru – dolů), případně se SHIFTEM se lze pohybovat do stran.


 

Chip na ALZA MEDIA

faq-icon120

Pokud jste si digitální Chip koupili/předplatili přes obchod Alza Media, budete vaše časopisy číst na stránkách tohoto distributora nebo prostřednictvím jeho čteček pro iPhony nebo Androidy. Po nákupu časopisu bude na vaši registrační adresu do 24 hodin (na váš uživatelský účet na Alza) zaslán e-mail s DVD kódem pro přístup ke službě On-line DVD. V případě předplatného přijde tento e-mail v den, kdy je nový časopis publikován na trh.

V obchodě Alza najdete svůj časopis po přihlášení (Moje Alza) v sekci Moje knihovna | Časopisy. V případě problému při nakupování časopisu na Alza.cz nebo následné distribuci SW, prosím kontaktujte přímo společnost Alza na telefonním čísle +420 225 340 111. Než zavoláte do call centra, zkuste svou odpověď najít na stránce https://www.alza.cz/article/527.htm#faq-egoods.

 


faq-icon120 TIŠTĚNÉ PŘEDPLATNÉ

Předplacený Chip s DVD doručí pracovník pošty přímo do vaší schránky a navíc jako předplatitelé získáte on-line přístup k obsahu DVD. Předplatné lze objednat i jako dárek pro jinou osobu. Školská zařízení mohou využít speciální nabídky. Při objednávce lze získat i hodnotný produkt zdarma dle vlastního výběru (flash disk, sluchátka, software...). V ČR objednávka probíhá prostřednictvím formuláře distributora SEND Předplatné, spol. s r.o., na Slovensku prostřednictvím společností MAGNET PRESS.

Přístup k »On-line DVD« je přidělen ve stejném rozsahu jako je předplatné Chipu u distributorů tisku společností SEND (ČR) nebo MAGNET PRESS (SR). Zákazník je o přidělení přístupu informován zprávou na e-mail uvedený u svého distributora.

Reklamace nedostupnosti ON-LINE DVD v ČR: Kontaktujte helplinku SEND 225 985 225 (po–pá: 8 – 18.00 hod.) a ověřte si e-mail ve svém zákaznickém účtu. Veškeré změny se promítnou do přístupu zpravidla do 24 hodin a budeme vás o tom informovat e-mailem. Žádosti o změny můžete také zasílat na e-mail chip@send.cz a pokud máte přístupové údaje, můžete je realizovat přímo ve svém účtu >>

Reklamace nedostupnosti ON-LINE DVD v SR: Kontaktujte helplinku MAGNET PRESS +421 02/67 20 19 31-33 (po–pá: 8 – 18.00 hod.) a ověřte si nebo si nechte přidat e-mail do svého zákaznického účtu. Veškeré změny se promítnou do přístupu zpravidla do 24 hodin a budeme vás o tom informovat e-mailem. Žádosti o změny můžete také zasílat na e-mail predplatne@press.sk a pokud máte přístupové údaje, můžete je realizovat přímo ve svém účtu >>

Přístup k »On-line DVD« je přidělen i předplatitelům digitálního a kombinovaného (papír + digi) předplatného. Tato služba není dostupná pro nákupy a předplatné digitálního Chipu v obchodech App Store, Google Play a Alza Media.

Harmonogram vydání: V tabulce harmonogramu najdete termíny, kdy vychází jednotlivá vydání časopisu Chip. Od stejného termínu je dostupná i digitální verze příslušného vydání (včetně digitální edice v rámci kombinovaného předplatného). Předplatitelé papírového Chipu obdrží svůj tištěný časopis zpravidla o jeden až dva dny dříve.


Problémy s TIŠTĚNým PŘEDPLATNým

Pro řešení dotazů a problémů ohledně doručování doporučujeme kontaktovat přímo SEND Předplatné, spol. s r.o.:

- zákaznická linka 225 985 225 (po–pá: 8 – 18.00 hod.).
- případně e-mailem chip@send.cz

Jak lze objednat tištěné předplatné?
Předplatné tištěného časopisu lze objednat on-line na http://send.cz/casopis/856/chip, kde si vyberete typ předplatného, případně dárek a vydání, od kterého předplatné začne, a vyplníte objednávkový formulář. V dalším kroku vyberete způsob úhrady a případně do komentáře vyplníte údaje, pro uznání slevy či akce. Platbu můžete provést okamžitě kartou prostřednictvím zabezpečené platební brány GoPay nebo bankovním převodem. V tom případě obdržíte po zpracování objednávky e-mail s údaji pro provedení platby. Objednávku můžete realizovat i telefonicky na zákaznické lince distributora tisku na čísle 225 985 225 (pondělí – pátek: od 8.00 do 18.00 hodin) nebo e-mailem na chip@send.cz.

Kdy obdržím první číslo objednaného předplatného?
Záleží na tom, kdy jste si objednávku zadali a zda je první vybrané vydání předplatného již v distribuci. Pokud to tak je, můžete očekávat doručení prvního časopisu do tří dnů od připsání vaší úhrady na účet distributora. Tištěné časopisy jsou doručovány podle harmonogramu vydání, což je zpravidla s jednodenním předstihem, než se Chip objeví na stáncích.

Jakým způsobem probíhá doručování časopisů?
Časopisy jsou baleny do PE fólie (tmavý igelit) a odesílány jako tisková zásilka přes Českou poštu. Každé číslo vám tedy doručí poštovní doručovatel do vaší poštovní schránky s běžnou poštou.

Kdy a jak obdržím dárek, který je součástí předplatného?
Dárky jsou zpravidla odesílány samostatně a nezávisle na rozesílání časopisu. Odesílání probíhá až po obdržení úhrady předplatného a to maximálně do 4 týdnů (většinou však do 14 dnů) od zaplacení předplatného. Ve většině případů jsou dárky odesílané jako balík do ruky nebo doporučená zásilka přes Českou poštu.

Jak mám reklamovat nedoručení předplaceného časopisu?
Pokud časopis neobdržíte do dvou pracovních dnů po termínu odeslání, který najdete v harmonogramu vydání, můžete podat reklamaci. Zadat reklamaci z důvodu nedoručení, poničení nebo nekompletnosti konkrétního čísla lze po přihlášení do vašeho účtu na stránkách www.send.cz nebo zavoláním na zákaznickou linku distributora tisku 225 985 225 (po – pá: 8 – 18.00 hod.).

Jak se přihlásím do svého účtu u distributora SEND pro správu objednávky?
Přihlašovací formulář pro přístup do účtu najdete po kliknutí na tlačítko »Přihlásit se« v pravém horním rohu stránek www.send.cz . Pro přihlášení platí, že »Přístupové jméno« je vaše příjmení včetně diakritiky a velkého písmena na začátku (v případě firemních objednávek IČO). Do kolonky »heslo« zadejte předplatitelské číslo, které najdete na platebním předpisu pro úhradu předplatného – jedná se o specifický symbol. Předplatitelské číslo najdete také na každém igelitovém obalu doručeného časopisu. Přístupové údaje si můžete nechat zaslat i pomocí formuláře http://send.cz/index.php?action=forgot_passwd na vaši e-mailovou adresu. Ve svém účtu můžete upravovat své kontaktní údaje a doručovací adresu a stáhnout účetní daňový doklad za platbu předplatného v PDF, nahlásit reklamaci nedoručeného nebo poškozeného časopisu, případně obnovit nebo ukončit předplatné. Pokud se vám přihlášení nepodaří nebo si nejste jisti, neváhejte kontaktovat zákaznickou linku distributora tisku na čísle 225 985 225 (po – pá: 8 – 18.00 hod.).

Mohu předplatné někomu zaplatit jako dárek?
Ano. Při objednávce vyberte hned na začátku možnost »Darovat předplatné« nebo následně v běžném formuláři zadejte u položky způsob doručení »Na následující adresu obdarovaného«. První adresa je pak vaše, jakož to plátce, a druhá je pak doručovací, tedy adresa obdarovaného. Zároveň je možné stáhnout dárkový certifikát v PDF, který obdarovanému předáte. Pokud uvedete e-mail obdarovaného, můžete využít i službu eCard, kdy podle zadaného data distributor tisku odešle obdarovanému e-mail s informací o darovaném předplatném. Daňový doklad je dostupný v předplatitelském účtu plátce.

Jak lze změnit údaje obdarované osoby?
Obdarovaná osoba je u distributora tisku vedena odděleně v samostatném předplatitelském účtu s vlastním předplatitelským číslem (to je uvedeno i na igelitových foliích časopisů). Takže obdarovaná osoba se může přihlásit ke svému účtu na stránkách www.send.cz a měnit kontaktní údaje a doručovací adresu. Obdarovaná osoba nemá ve svém účtu dostupný daňový doklad. Ten je dostupný v předplatitelském účtu plátce. V případě nejasností nás neváhejte kontaktovat na zákaznické lince distributora tisku na čísle 225 985 225 (po – pá: 8 – 18.00 hod.).

Mohu věnovat předplatné v průběhu předplatného období?
Pokud v průběhu předplatného chcete věnovat své předplatné jiné osobě bez změny svých předplatitelských údajů, je to možné s využitím tzv. účtu obdarovaného (používá se v případě nákupu předplatného jako dárku). Tuto činnost lze však provést pouze manuálně pomocí operátora zákaznické linky distributora tisku na čísle 225 985 225 (po – pá: 8 – 18.00 hod.). Vysvětlete, že nechcete měnit údaje ve svém zákaznickém účtu, ale že chcete předplatné změnit na obdarovanou osobu. Operátor založí nový předplatitelský účet obdarované osoby s novou adresou a předplatné přiřadí k němu.

Jak si zajistím prodloužení předplatného?
Prodloužení předplatného probíhá částečně automaticky. Před koncem předplatného zákazník obdrží společně s předposledním časopisem podklady k úhradě předplatného na další období včetně předvyplněné poštovní složenky pro úhradu. Údaje ze složenky můžete použít pro úhradu bankovním převodem. Pokud není platba včas provedena na další období, je distribuce časopisu automaticky ukončena. U obnovy předplatného vedeného na obdarovanou osobu jsou informace s výzvou k platbě zasílány také s časopisem (nikoliv na původního plátce předplatného). V případě nejasností nás neváhejte kontaktovat na zákaznické lince distributora tisku na čísle 225 985 225 (po – pá: 8 – 18.00 hod.)

Nárok na studentské předplatné
Studentské předplatné je možné nárokovat pouze po předložení potvrzení o studiu nebo karty ISIC, ITIC, ALIVE, SPHERE. Kopii karty nebo potvrzení o studiu nám prosím zašlete e-mailem na adresu chip@send.cz.

Nárok na školní předplatné
Školy a školská zařízení mají možnost objednávat předplatné Chipu za zvýhodněných podmínek, případně speciální licenci pro školy 1+15 (1 tištěný časopis + 15 digitálních licencí pro studenty). Při objednávce distributor tisku ověřuje oprávněnost pro získáni zvýhodněné ceny

 


faq-icon120 KOMBINOVANÉ PŘEDPLATNÉ

Prémiové kombi předplatné (papír + digi) vám zajistí doručení tištěného Chipu s DVD do vaší poštovní schránky a plný přístup k digitální verzi a On-line DVD, což je internetová verze fyzického disku Chip DVD. Digitální Chip můžete číst na libovolných zařízeních a v browseru. Předplatné lze objednat i jako dárek pro jinou osobu. Školská zařízení mohou využít licenci 1+15. Při objednávce je možné získat i hodnotný produkt zdarma dle vlastního výběru (flash disk, sluchátka, software...).

Objednávka probíhá podobně jako u tištěného Chipu prostřednictvím formuláře distributora SEND Předplatné, spol. s r.o., na Slovensku prostřednictvím společností MAGNET PRESS. Proto je naprostá většina záležitostí kombinovaného předpaltného shodná s tištěným předplatným výše. Přihlašovací údaje k digitální verzi jsou po připsání úhrady doručeny obvykle do 2-3 pracovních dnů na e-mail uvedený ve formuláři objednávky u distributora tisku. Na Slovensku je to do 14 pracovních dnů.

V případě nejasností nás neváhejte kontaktovat na zákaznické lince distributora tisku na čísle 225 985 225 (po – pá: 8 – 18.00 hod.).

Harmonogram vydání: V tabulce harmonogramu najdete termíny, kdy vychází jednotlivá vydání časopisu Chip. Od stejného termínu je dostupná i digitální verze příslušného vydání (včetně digitální edice v rámci kombinovaného předplatného). Předplatitelé papírového Chipu obdrží svůj časopis zpravidla o jeden až dva dny dříve.

Jak funguje digitální platforma u kombinovaného předplatného?
Digitální časopis Chip využívá samostatný systém pro distribuci elektronického obsahu, který je provázaný s uživatelským účtem na www.chip.cz. V případě kombinovaného předplatného dojde, po zřízení objednávky a úhradě předplatného, k importu uživatelských dat od distributora tisku do databáze účtů na www.chip.cz a vytvoření nového účtu uživatele. Importuje se pouze e-mail a informace o předplacených vydáních. Na tento e-mail jsou do 24 hodin doručeny přihlašovací údaje pro přístup do digitální verze Chipu a informace o fungování elektronické platformy. Zákazníkovi je vygenerováno přístupové heslo, které může kdykoliv změnit ve svém účtu na www.chip.cz. Tyto přístupové údaje se používají pro zpřístupnění předplacených časopisů v aplikacích a čtečkách pro iOS, Android, Windows a macOS. Časopisy lze číst po přihlášení i v internetovém prohlížeči i na www.chip.cz/digi.

Jak si lze změnit přihlašovací e-mail pro digitální časopis v kombinovaném předplatném?
Digitální časopis Chip využívá pro přihlášení e-mailovou, které je uvedena v objednávce kombinovaného předplatného v zákaznickém účtu distributora tisku www.send.cz. Pokud změníte e-mailovou adresu v tomto zákaznickém účtu, dojde během 24 hodin ke změně přihlašovacích údajů digitálního časopisu v systému na www.chip.cz, o čemž jste informováni ve zprávě zaslané na nově zadaný e-mail. Upozorňujeme, že v tom případě i veškerá komunikace s distributorem tisku bude vedena na nový e-mail, což nemusí být v případě firemních předplatných žádoucí.

Přihlašovací formulář pro přístup do účtu najdete po kliknutí na tlačítko »Přihlásit se« v pravém horním rohu stránek www.send.cz . Pro přihlášení platí, že »Přístupové jméno« je vaše příjmení včetně diakritiky a velkého písmena na začátku (v případě firemních objednávek IČO). Do kolonky »heslo« zadejte předplatitelské číslo, které najdete na platebním předpisu pro úhradu předplatného – jedná se o specifický symbol. Předplatitelské číslo najdete také na každém igelitovém obalu doručeného časopisu. Přístupové údaje si můžete nechat zaslat i pomocí formuláře http://send.cz/index.php?action=forgot_passwd na vaši e-mailovou adresu.

Jak si přidat nový přihlašovací e-mail pro digitální časopis v kombinovaném předplatném?
Digitální časopis Chip využívá pro přihlášení e-mailovou adresu, které je uvedena v objednávce kombinovaného předplatného v zákaznickém účtu distributora tisku www.send.cz. Pokud nechcete měnit zákaznický účet a přesto chcete digitální časopis přiřadit k jinému e-mailu, je to možné s využitím tzv. účtu obdarovaného (používá se v případě nákupu předplatného jako dárku). Tuto činnost lze však provést pouze manuálně pomocí operátora zákaznické linky distributora tisku na čísle 225 985 225 (po – pá: 8 – 18.00 hod.). Vysvětlete, že nechcete měnit údaje ve svém zákaznickém účtu, ale že chcete předplatné změnit na obdarovanou osobu. Operátor založí nový předplatitelský účet obdarované osoby, kde poštovní doručovací adresa pro tištěné časopisy zůstane stejná jako vaše, ale změní se pouze kontaktní e-mail. Po této úpravě dojde během 24 hodin ke změně přihlašovacích údajů digitálního časopisu v systému na www.chip.cz, o čemž jste informováni ve zprávě zaslané na nově zřízený e-mail.

Mohu kombinované předplatné někomu zaplatit jako dárek?
Ano. Při objednávce vyberte hned na začátku možnost »Darovat předplatné« nebo následně v běžném formuláři zadejte u položky způsob doručení »Na následující adresu obdarovaného«. První adresa je pak vaše, jakož to plátce, a druhá je pak doručovací, tedy adresa obdarovaného. Pokud je u obdarovaného uveden e-mail, je digitální časopis přiřazen k tomuto e-mailu. Pokud u obdarovaného e-mail není uveden, je digitální časopis přiřazen k e-mailu uvedeného u plátce. Při objednávce zároveň je možné stáhnout dárkový certifikát v PDF, který obdarovanému předáte. Pokud uvedete e-mail obdarovaného, můžete využít i službu eCard, kdy podle zadaného data distributor tisku odešle obdarovanému e-mail s informací o darovaném předplatném. Daňový doklad je dostupný v předplatitelském účtu plátce.

 

 


faq-icon120 Chip na SLOVENSKU

Na Slovensku je možné Chip s DVD získať v bežnej distribúcii na stánkoch a v trafikách s tlačou a v rámci predplatného. Pri objednávke je možné získať aj prémiu zadarmo podľa vlastného výberu (flash disk, slúchadlá, softvér ...). Dostupná je také voľba kombinovaného predplatného (papier + digi).

Objednávka predplatného prebieha prostredníctvom formulára distribútora Magnet Press Slovakia, s. r. Prevažná väčšina informácií o tlačenom a kombinovanom predplatnom v ČR zostáva v platnosti aj na Slovensku. Predplatený Chip s DVD doručí pracovník pošty priamo do vašej schránky, dostupná je aj voľba "odporúčaného predplatného", ktoré zabezpečí doručenie priamo do rúk adresáta. Predplatné je možné objednať také ako darček pre inú osobu. Prihlasovacie údaje k digitálnej verzii sú doručené po pripísaní úhrady obvykle do 24 hodín na e-mail uvedený vo formulári objednávky. Viac informácií nájdete na stránkach distribútora.

Harmonogram vydania: V tabuľke harmonogramu nájdite termíny, kedy vychádzajú jednotlivá vydania časopisu Chip. Od rovnakého termínu je dostupná aj digitálna verzia príslušného vydania (vrátane digitálne edície v rámci kombinovaného predplatného). Predplatitelia papierového Chipu dostanú svoj papierový časopis spravidla o jeden až dva dni skôr.

Tip: Nechte si zaslať bezplatný vzorový výtlačok Chipu na vašu adresu.

Pre riešenie dotazov a problémov týkajúcich sa doručovania odporúčame kontaktovať priamo distribútora - Magnet Press Slovakia, s. r. o.
- zákaznícka linka: 421 2 672 019 31 až 33 (po - pa :. 8 - 18 hod).
- prípadne e-mailom: predplatne@press.sk

 

 


faq-icon120 Ochrana osobních údajů
Nákupy Chipu se realizují prostřednictvím platebních systémů GoPay, Send, Magnet Press, Apple, Google a Alza. Vydavatelství Burda International CZ s.r.o. nemá k dispozici žádné bankovní údaje ani čísla platebních karet zákazníků. Všechny osobní údaje, které poskytne zákazník/objednavatel vydavateli Burda International CZ s.r.o. budou ukládány, zpracovávány a používány pouze pro vnitřní potřebu vydavatele. Poskytnutím svých údajů zákazník souhlasí s tím, že může být informován o novinkách a speciálních nabídkách redakce časopisu a vydavatelství.

Čtenář vyplněním a odesláním formulářů uděluje souhlas vydavateli časopisu Chip společnosti Burda International CZ s.r.o. k využití uvedených osobních údajů ke všem činnostem, souvisejícím s nabídkou předplatného a informováním o časopisu a jeho akcích. Souhlas je udělen na dobu neurčitou. Čtenář má právo na přístup ke svým osobním údajům, právo na opravu osobních údajů a právo být informován o způsobu zpracování osobních údajů. V případě, že se domnívá, že jsou jeho údaje zpracovávány v rozporu se zákonem, má právo obrátit se na Úřad pro ochranu osobních údajů.

VŠEOBECNÉ OBCHODNI PODMÍNKY

Pokračování článku