Přejít na obsah | Přejít na navigaci

Zapamatovat si Obnovit heslo Registrace

Novinky

Nahlásit problém
Newsletter
RSS
Mobilní verze
Chip na facebooku
Úvodní stránka Novinky Komunikace 2010 04 Nokia N8

nový smartphone

Nokia N8

Nokia N8, nejnovější smartphone z portfolia společnosti Nokia, se intuitivně připojí k lidem, místům a službám, na kterých záleží nejvíce. S novinkou Nokia N8 si lidé mohou vytvořit zajímavý obsah, připojit se ke svým oblíbeným sociálním sítím a užívat si internetové TV programy na vyžádání nebo aplikace z Ovi Obchodu. Nokia N8 bude dostupná na vybraných trzích ve třetím čtvrtletí letošního roku za odhadovanou maloobchodní cenu 370 euro bez daní a dotací.

Nokia N8 na trh přichází s dvanáctimegapixelovým fotoaparátem s optikou od společnosti Carl Zeiss, xenonovým bleskem a velkým snímačem, který se vyrovná kompaktním digitálním fotoaparátům. Nokia N8 dále přináší možnost nahrávat videa v HD kvalitě a následně je upravovat v intuitivním vestavěném editoru. Nokia N8 je i kapesním zábavním centrem. Stačí ji připojit do systému domácího kina a můžete si užívat video v HD kvalitě s prostorovým zvukem Dolby Digital Plus. Nokia N8 umožňuje přístup ke službám internetové televize s pořady na přání. K dispozici jsou zábavné i zpravodajské kanály, jako CNN, E! Entertainment, Paramount a National Geografic. Další lokální televizní obsah je dostupný přes obchod Ovi Obchod.

Sociální sítě jsou druhou přirozeností novinky Nokia N8. Uživatelé mohou aktualizovat svůj status, sdílet svou geografickou polohu, či fotografie, a díky aplikaci nacházející se přímo na domácí obrazovce sledovat v reálném čase zprávy z Facebooku nebo Twitteru. Také kalendář akcí ze sociálních sítí může být převeden do kalendáře v Nokia N8.

Nokia N8 samozřejmě přichází také s bezplatnou globální pěší a automobilovou navigací Ovi Mapy. Navigace nasměruje majitele správným směrem na místa zájmu ve více než 70 zemích světa.

Symbian^3 v akci

Nová Nokia N8 je poháněna Symbian^3, poslední verzí světově nejčastěji použitého operačního systému pro smartphony, který přináší několik zásadních vylepšení, včetně podpory ovládání gesty, a to pro multi touch, posun po obrazovce tažením prstu a přibližování roztažením prstů na displeji. Nokia N8 rovněž nabízí několik uživatelsky nastavitelných domácích obrazovek, na které lze ukládat aplikace a widgety. Nová 2D a 3D grafická architektura plně využívá hardwarovou akceleraci, takže Nokia N8 disponuje rychlejším a vstřícnějším uživatelským prostředím. Symbian^3 má také větší operační paměť a vizuálního správce úloh, kteří zvedají laťku výkonu při běhu více aplikací najednou.

Qt pro vývojáře

Nokia N8 je první přístroj společnosti Nokia, který je spojen s Qt - softwarovým vývojářským prostředím, které zjednodušuje vývoj a umožňuje vytvářet aplikace jen jednou a následně je distribuovat pro celou paletu operačních systémů Symbian i na další softwarová prostředí. Nokia nabízí výkonný a jednoduchý SDK pro platformu Qt. Beta verze SDK Qt umožní vývojářům začít využívat potenciál nového prostředí.

Virtuální představení telefonu najdete zde.

kovacmj
kovacmj 2010.04.27 19:33
Niečo podobné by som bral, keby to bol DUAL SIM.
Exelzior
Exelzior 2010.04.29 09:19
škoda že má takoví hranatý design ale s výbavou je to špička ;)
Gość IP: 90.178.104.* 2010.05.10 21:12
Není nad iPhone 3GS s MAC OSX
pepa1234
pepa1234 2010.05.11 11:49
Kupil bych si kdyby byl levnější.
MichalenkoLM
MichalenkoLM 2010.06.12 13:08
Pomerne dobrý telefón, s vysokou cenou a Symbianom, na ktorý je problém nainštalovať každú druhú aplikáciu. Hmmm, ešte by som si investíciu do tohto stroja dobre premyslel!
Gość IP: 194.213.41.* 2010.07.09 16:15
Zase to vypadá, že objektiv nemá krytku. Je neuvěřitelné, že to uživatelům nevadí (o vývojářích nemluvím, těm nevadí asi nic) a fotografují se zapatlaným krycím sklíčkem, v lepším případě přešmudlaným kapesníkem, což zpravidla časem působí jako jemná brusná pasta. Takové řešení je u Zeissova objektivu a 12 MPx snímače mírně řečeno zhovadilost.
Gość IP: 84.42.134.* 2010.08.08 17:30
Konecne je zpet xenon blesk - uz se na nej tesim - symbian je dobry system (unix-like) - novy otevreny symbian je samozrejme vynikajici vec
uz se tesim az budu menit za svoji stavajici N82 (cilize mi vypaneta 2jka :))
sacramento
sacramento 2010.08.27 01:40
fakt je, že na Symbian je problém některé aplikace instalovat. Ale jinak líbí!
StanovskyM
StanovskyM 2010.09.17 15:29
No hezký, ale dotykový displej moc žere Koupil jsem si dotovanou E72 za necelý 4 papíry, a baterky mi tam vydržely 14 dní. To se docela hodí, často cestuju, a měsíc v divočině na jednu baterku (telfon je většinou vypnutý) je ideální...
Gość IP: 217.77.165.* 2010.11.11 22:34
mám ji a je skvela
Autoři: vratislav klega
Přidáno: 27.04.2010
Tag: nokia
Počet zobrazení: 32496
Ovládejte mediacentrum XBMC smartphonem XBMC je bohatě vybavené a zdarma použitelné mediacentrum. Ukážeme vám, jak jej můžete snadno ovládat prostřednictvím aplikace pro váš smartphone s Androidem.
Šifrování e-mailů v Thunderbirdu Jak se v poslední době ukazuje, listovní tajemství není pro každého svaté. Pokud nestojíte o to, aby si někdo cizí pročítal vaše e-maily, použijte náš jednoduchý tip pro poštovního klienta Thunderbird.
Vzdělávejte se na webu Školicí internetové stránky i celé portály nabízejí vzdělávací kurzy z mnoha různých oblastí: od jazyků a počítačových dovedností až po matematiku.