Skylum AirMagic
Skylum AirMagic | Koláž: Chip/Skylum AirMagic
AirMagic je nástroj speciálně navržený pro úpravu leteckých snímků pořízených drony nebo z výšky. Obsahuje technické profily objektivů a snímačů nejznámějších dronů a díky tomu dokáže snímky optimalizovat nejen s ohledem na pořízenou fotografii, ale zejména s ohledem na parametry při jejich pořízení. Plná verze - Chip 05/2021.
Pokud se rozhodnete svěřit své fotografie plně automatickým úpravám, AirMagic jejich optimalizaci zvládne na výbornou.
Využívá při tom i metadata snímků. Pro úpravy jsou využívány prvky umělé inteligence, kdy program přistupuje ke každému snímku individuálně a na základě analýzy a modelu zkušeností pracuje s různými částmi snímku odlišně. AirMagic je samozřejmě mnohem univerzálnější a dokáže upravovat i běžné fotografie.
Při spuštění program zobrazí zjednodušenou verzi ovládání, kam stačí jen přetáhnout obrázky pro úpravu. Program akceptuje JPG, TIF, PNG nebo RAW o minimální velikosti 800 x 600 pixelů. Druhou možností je přepnout se do obvyklého rozhraní grafických programů. Rovněž je ale k dispozici i možnost vyzkoušení funkcí programu pomocí vzorového obrázku. Pokud jej otevřete, zjistíte, že program pracuje pro uživatele tím nejpřívětivějším způsobem, kdy máte na obrazovce snímek se svislým pohyblivým předělem, který zobrazuje stav snímku před úpravami a po úpravách. Vlevo dole je tlačítko stylů - tedy pravidel, podle kterých program optimalizuje snímky. Jsou vytvořeny na základě analýzy nejčastějších prostředí, ve kterých jsou pořizovány snímky. Pro zjednodušené vysvětlení - styly vzdáleně připomínají barevné filtry na Instagramu, které upravují sytost barev, jas, kontrast, HDR a celkové barevné podání.
Program je možné pořídit prostřednictvím nákupu digitálního Chipu za 99 korun >> a získanému přístupu k »On-line DVD«. |
AirMagic však nepřistupuje k úpravám plošně, ale analyzuje části a dílčí objekty snímku a ty upravuje plně automaticky individuálně. V základní verzi je k dispozici šest stylů, další lze dokoupit prostřednictvím přímého propojení na e-shop výrobce. Vpravo dole je možné nástrojem "štětec" přizpůsobit intenzitu úprav. Výslednou fotografii lze exportovat na disk ve formátech JPG, TIF, PNG, PSD a PDF. Při kliknutí na detailní nastavení exportu je možné volit barevný prostor RGB, velikost, kvalitu a umístění výsledného souboru. Uživatel si může vytvořit vlastní nastavení exportu pro různé případy použití, jako například pro tisk, pro web, pro e-mail apod. Program dokáže zpracovat i více snímků najednou a opět platí to, že ke každému snímku přistupuje při úpravách individuálně. Pokud si při hromadném zpracování program neví rady, zastaví úpravy a vyžádá si manuální zásah uživatele. Pokud tedy potřebujete zpracovat dávky leteckých fotografií, například pro potřeby realitního charakteru, je AirMagic praktickou volbou. Upozorňujeme, že na pomalejších počítačích je analýza snímků delší.
|
|
Plnou verze programu v ceně 950 korun můžete po aktivaci používat bez funkčních a časových omezení, ovšem bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.
K dispozici je možnost vyzkoušení funkcí programu pomocí vzorového obrázku. Pokud jej otevřete, zjistíte, že program pracuje pro uživatele tím nejpřívětivějším způsobem, kdy máte na obrazovce snímek se svislým pohyblivým předělem, který zobrazuje stav snímku před úpravami a po úpravách. | Zdroj: Skylum AirMagic
Vlevo dole najdete tlačítko stylů - tedy pravidel, podle kterých program optimalizuje snímky. Jsou vytvořeny na základě analýzy nejčastějších prostředí, ve kterých jsou pořizovány snímky. Styly vzdáleně připomínají barevné filtry na Instagramu, které upravují sytost barev, jas, kontrast, HDR a celkové barevné podání. | Zdroj: Skylum AirMagic
Výslednou fotografii lze exportovat na disk ve formátech JPG, TIF, PNG, PSD a PDF. Při kliknutí na detailní nastavení exportu je možné volit barevný prostor RGB, velikost, kvalitu a umístění výsledného souboru. | Zdroj: Skylum AirMagic
Podle informací výrobce se proces umělé inteligence (AI) v rámci analýzy snímku zaměřuje na různé typy scén a objektů rozdílně - zkoumá korekce objektivu, hledání a vylepšení oblohy, hledání mlžného oparu, detekce objektů scény, teplota barev a barevné analýzy, oprava JPG artefaktů a chyb, detekce šumu, vylepšení obrazu a detailní ostření, přirozené světelné nastavení, kompenzace expozice a zpracování RAW s využitím optimalizace HDR.
Producent Skylum je výrobce výborných grafických programů, které jsme měli možnost představit i v Chipu v plných verzích. Především to byl Luminar 3 a Aurora HDR. Naprostou novinkou je Luminar AI, který prvky umělé inteligence integruje do rozsáhlých úprav fotografií.
Seznam všech plných verzí v Chipu 05/2021 |
Obsah: Všechna témata Chipu 05/2021