Přejít k hlavnímu obsahu

PowerDirector 16 LE

PowerDirector 16 LE

PowerDirector 16 LE | Foto: CHIP

PowerDirector nabízí vše potřebné pro správu, úpravy a střih videa i pro tvorbu videoprezentací z fotografií. Svá videa můžete navíc snadno oživit pomocí hudby a různých efektů nebo do nich vložit titulky. Plná verze - Chip 07/2019.

Potřebujete sestříhat a upravit video, ale nechcete s tím strávit příliš mnoho času a utratit spoustu peněz za drahý software? S PowerDirectorem to hravě zvládne opravdu každý.

Speciální verze programu PowerDirector obsahuje ucelený balík nástrojů pro střih a úpravy videa, který je díky svému snadnému ovládání vhodný pro začátečníky, a bohatou výbavou uspokojí i zkušené uživatele. Šikovný videoeditor si hravě poradí nejen se základním střihem, ale do svých videí můžete vložit i titulky, aplikovat na ně různé efekty a filtry a následně je exportovat do mnoha různých formátů. Program umožňuje zpracování videa jak z digitálního, tak i analogového vstupu, a nabízí i záznam dění na pracovní ploše. Novinkami této verze jsou např. nové efekty a šablony, nástroje pro úpravy 360° videí, vylepšená technologie TrueVelocity 7 a podpora formátu MOV Quicktime. Předností programu je i přehledné prostředí a oddělené zpracování videa a zvukové stopy se zachováním původní kvality. Začátečníkům doporučujeme praktického průvodce »Magic Movie Wizard«, pomocí kterého snadno a rychle vytvoří svůj první filmový projekt.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Časově neomezená speciální plná verze programu pro čtenáře Chipu v ceně cca 500 Kč, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Hlavní okno programu v módu »Timeline« zobrazí při každém spuštění „základní“ kartu »Edit«, která slouží pro import multimediálních souborů do vytvářeného projektu a pro jejich vložení na časovou osu. Dále zde můžete např. přidávat efekty a v pravé části okna si vybraný multimediální soubor přehrát, resp. zobrazit. Na kartě »Produce« « je třeba zvolit výstupní formát videa. V části »Standard 2D« vyberte jeden ze čtyř dostupných formátů: AVI, MPEG-2, Windows Media a MPEG-4 [H.264 AVC]. Pro nastavení kvality videa je poté k dispozici rozbalovací seznam »Profile type«, případně i rozbalovací seznam »Profile name/Quality«. V levé části karty »Edit« kliknutím na tlačítko »Effect Room (F4)« zobrazíte více než sto různých efektů, které můžete aplikovat na vytvářené video. Vybraný efekt stačí tahem myší umístit na časovou osu do třetího řádku »fx« a v náhledové části okna si můžete ihned prohlédnout, jak bude výsledné video vypadat.

Příprava videa pomocí průvodce »Magic Movie Wizard« je opravdu triviální záležitostí. Průvodce najdete v nabídce příkazů »Edit│Magic Tools« a v jeho prvním kroku (»Source«) stačí vybrat videa a fotografie, která chcete v připravovaném filmu použít. V dalším kroku (»Style«) zvolte šablonu „stylu“ a ve třetím kroku můžete připojit hudbu na pozadí a podle potřeby upravit dobu trvání celého klipu (»Adjustment«). Kliknete-li na této kartě na tlačítko »Settings«, zobrazí se dialogové okno »Criteria Settings«. To obsahuje několik dalších parametrů, pomocí kterých můžete zvýraznit různé prvky videa – přiblížení/oddálení scény, mluvící osoby, pohybující se objekty, dobu trvání scény a části scény obsahující lidi. V předposledním kroku průvodce si můžete připravované video pro kontrolu přehrát (»Preview«). V závislosti na délce vytvářeného filmu může úvodní analýza a příprava náhledu videa trvat i několik minut. Když je analýza a příprava dokončena, můžete v tomto kroku ještě upravit titulky zobrazené na začátku a na konci filmu. V posledním kroku (»Production«) průvodce můžete pomocí tlačítka »Produce Video« přejít na stejnojmennou kartu pro volbu výstupního formátu videa a jeho následné vytvoření. Chcete-li připravovaný film ještě dále upravit, klikněte v posledním kroku průvodce na tlačítko »Advanced Editing«. Výstupní formát videa můžete zvolit buď podle zařízení, na kterém ho chcete přehrávat (karta »Device«), nebo zvolit některý ze čtyř dostupných formátů (AVI, MPEG-2, Windows Media a MPEG-4 [H.264 AVC] – karta »Standard 2D«). U dostupných formátů videa lze nastavit jejich kvalitu výběrem z rozbalovacího seznamu »Profile name/Quality«. Vytvořené video je možné prostřednictvím programu rovnou nahrávat na oblíbené servery pro sdílení videoobsahu – YouTube, Dailymotion a Vimeo (»Online«). Řada funkcí a nástrojů je však dostupná až v některé z komerčních verzí Ultra / Ultimate. Jedná se například o nástroj pro authoring filmů před vypálením na DVD nebo Blu-ray disky (»Create Disc«), možnost vytváření a konverze na 3D filmy, rozšíření umožňující tvorbu videokoláží (»Video Collage Designer«) nebo export do formátu MPEG-4 [H.265 HEVC].

Seznam všech plných verzí v Chipu 07/2019