Přejít k hlavnímu obsahu

PowerArchiver Standard

PowerArchiver Standard

PowerArchiver Standard | Foto: CHIP

V programu PowerArchiver můžete pracovat až pěti desítkami různých formátů komprimovaných či archivačních souborů, včetně šifrovaných archívů. Plná verze - Chip 01/2018.

Posíláte velké soubory e-mailem, nebo si je s přáteli vyměňujete přes webové služby? Pak oceníte výkonnou aplikaci na práci s komprimovanými archívy.

Komprese souborů má svůj význam i v době vysokorychlostního internetu. Jednak se se soubory ve formátech jako ZIP, RAR, 7z a mnoha dalších setkáte na různých stahovacích serverech, ale navíc se vám bude PowerArchiver hodit třeba při odesílání souborů e-mailem nebo jejich nahrávání do cloudových úložišť – ne nutně kvůli zmenšení jejich velikosti, ale především kvůli možnosti ochrany jejich obsahu šifrováním. PowerArchiver podporuje několik desítek různých formátů souborů, z nichž většinu umí vytvářet i rozbalovat a některé, jako je například proprietární formát RAR, pouze otevírat a rozbalit. Důležitá je také podpora formátu ISO, do kterého se ukládají celé obrazy CD či DVD. Různé formáty komprimovaných souborů lze navzájem konvertovat, nové archívy můžete vytvářet jako samostatně spustitelné (použitelné bez instalace dalších aplikací) a ZIP archívy lze dělit na menší části.

  • Jazyk: česky
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu PowerArchiver 2016 Standard můžete používat bez funkčních a časových omezení, ovšem bez nároku na technickou podporu a budoucí aktualizace aplikace. Běžná cena licence programu je necelých 500 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Vytvoření nového archívu zahájíte kliknutím na tlačítko »Nový«, volbou formátu a zadáním názvu souboru. Poté vyberete soubory a složky ke kompresi a určíte další parametry jako je úroveň komprese nebo šifrování. Komprimované archívy lze ovšem vytvářet i přímo z Průzkumníku – pomocí funkcí v kontextové nabídce pravého tlačítka myši. PowerArchiver umí samozřejmě nejen zobrazit obsah existujících komprimovaných archívů a extrahovat z nich soubory, ale rovněž i přidávat nové soubory a složky do archívů nebo je opatřit šifrováním. Dále je možné otestovat integritu (neporušenost) komprimovaného archívu nebo poškozený ZIP archív opravit. V možnostech nastavení lze ovládat například asociace různých typů archívů s programem PowerArchiver, přidávat funkce do kontextové nabídky pravého tlačítka myši nebo nastavovat šifrování nově vytvářených archívů. Dále můžete nastavit i výchozí složky používané aplikací nebo si zvolit některý z alternativních skinů.

Při prvním spuštění programu PowerArchiver se vám zobrazí okno s výběrem ze dvou různých stylů uživatelského rozhraní aplikace a s nastavením přiřazení různých formátů komprimovaných archívů k nově instalované aplikaci. Svoje prvotní rozhodnutí můžete kdykoli změnit v nabídce »Nastavení | Konfigurace«, kde najdete i celou řadu dalších užitečných předvoleb, včetně například i nastavení výchozích složek, šifrování dat nebo třeba způsobu likvidace dočasných souborů.
 

Seznam všech plných verzí v Chipu 01/2018