Přejít k hlavnímu obsahu

Comodo Rescue Disk 2

Comodo Rescue Disk 2

Comodo Rescue Disk 2 | Foto: CHIP

Comodo Rescue Disk je záchranný nástroj pro léčení virů a rootkitů, pokud konvenční metody odstranění viru nestačí. Plná verze - Chip 01/2016.

Pokud máte podezření, že máte v počítači virus, ale konvenční antivirové programy ho nedokáží odstranit, je třeba použít silnější prostředek. Po použití bootovacího antiviru Comodo můžete spát o trochu klidněji.

Comodo Rescue Disk je software umožňující zbavit počítač virů a malware, se kterými si normální antiviry neporadí. Zákeřnější viry totiž nelze úplně bezpečně odstranit za běhu systému. Bootovací Comodo proto obsahuje vlastní operační systém s antivirem, který z USB disku nebo CD vyhledá a odstraní rootkity bez spuštěných  Windows. Pokud je navíc počítač připojen k internetu, Comodo si před kontrolou stáhne nejnovější antivirovou databázi a zaručí, že skenování bude co nejdůkladnější a budou nalezeny i nejnovější hrozby. Pokud by stav Windows neumožňoval start počítače, je možné využít Comodo Disk a nástroj prohlížeč souborů. Jeho pomocí je možné vykopírovat důležitá data z počítače na přenosný USB flash disk. Velkou výhodou tohoto programu je také fakt, že jde o datově nenáročný a svižný systém (50 MB), který je navíc na flash disku skrytý. Takže jej při běžném používání není možné omylem smazat.

  • Jazyk: anglicky
  • OS: Linux (32bit)
  • Registrace online

Časově neomezená freewarová verze. Informace o bezpečnosti dat hledejte v nápovědě.

Kontrolu spustíte kliknutím na »COMODO Cleaning Essentials«. Pokud budete připojeni k internetu kabelem, stáhne se nejnovější virová databáze. Na výběr máte z několika možností scanování, pro úplnou kontrolu doporučujeme provést »Full Scan«. Pokud na ploše kliknete na »My Documents«, otevře se vám prohlížeč souborů. Hlavní disk, jak jste na něj zvyklí z Windows, se nachází v položce »/mnt/DISK«. Jakmile se dokončí sken, vlevo dole uvidíte výčet infekcí. Kliknete-li na červené písmo, uvidíte detaily. Pro vyléčení souborů v detailech klikněte na »Apply« a vyčkejte, zda se operace povedla.

Pokud při vytváření bootovacího flash disku pomocí LinuxLive USB Creatoru necháte zatrhnutou volbu »STEP 4 : OPTIONS« i »Enable launching LinuxLive in Windows« a byli jste přitom připojeni k internetu, vytvoří se možnost spustit program i z prostředí Windows. Na flash disku pak stačí otevřít  složku »VirtualBox« a v ní spustit »Virtualize_This_Key.exe«. Pro důkladnou kontrolu a odstranění hrozeb však doporučujeme provést kontrolu bez běhu Windows.

Seznam všech plných verzí v Chipu 01/2016.