Přejít k hlavnímu obsahu

50 nejlepších tipů pro iOS a Android

Prakticky všichni majitelé smartphonů dnes používají buďto operační systém Android, nebo iOS. Oba tyto systémy ale ve výchozím nastavení nabízejí jen standardní funkce a možnosti. Proto si ukážeme, jak zařídit, aby byl váš smartphone rychlejší, bezpečnější a jeho používání komfortnější. 

Se svými smartphony trávíme během dne stále více času. Mnoho uživatelů ale nevyužívá plný potenciál těchto kapesních počítačů, protože se po pořízení nového iPhonu nebo smartphonu s Androidem spokojí se základním nastavením a výbavou svého zařízení. Pokud ale věnujete svému smartphonu, resp. jeho konfiguraci a doplnění softwarové výbavy, trochu času, určitě odhalíte nové funkce a možnosti, bez kterých se pak už nebudete chtít obejít. Proto jsme pro vás sestavili jedinečný seznam 50 nejlepších tipů a triků pro Android a iOS, rozdělených do tří tematických kategorií, a navrch přidáváme i tipy pro 15 nejpopulárnějších mobilních aplikací.

Vyšší zabezpečení: Jelikož smartphony obsahují značné množství informací o našem soukromém i pracovním životě, je jejich zabezpečení extrémně důležité téma. Ukážeme vám, jak se o své soukromí postarat.
Zvýšení výkonu: Nedostatečný výkon a pomalé reakce smartphonu jsou častými důvody k pořízení nového zařízení. Samozřejmě nelze jakoukoli úpravou dostat ze starého iPhonu 4 výkon na úrovni iPhonu X, přesto ale existuje několik postupů, jak o něco prodloužit vaše spokojené používání staršího smartphonu s Androidem nebo iOS.
Komfortní používání: Naše smartphony musejí zvládat stále více každodenních úkolů, ke kterým jsme dříve používali počítače. Ukážeme vám, jak si zpříjemnit práci na mobilních zařízeních s relativně malými displeji a bez klasické klávesnice.

Mobilní systémy se samozřejmě stále vyvíjejí, takže se některá nastavení i funkce popisované v tomto článku mohou právě ve vašem smartphonu nacházet trochu jinde či pod trochu jiným názvem. Týká se to především Androidu, který si téměř všichni výrobci smartphonů upravují podle sebe a často jej opatřují i různými nadstavbami. Pokud máte ale jen trochu novější androidový smartphone nebo iPhone, bude pro vás naprostá většina našich tipů relevantní.

Lepší zabezpečení

iOS

Delší PIN: Obejít identifikaci uživatele prostřednictvím Touch ID nebo Face ID na iPhonu je komplikované a biometrie je bezpečnější než používání PIN kódu. Nicméně iOS vám neumožní používat iPhone zcela bez volby PIN kódu, který je vyžadován například při každém restartu zařízení. Z bezpečnostního hlediska by bylo nejlepší používat alfanumerický kód, ale to by celkem výrazně snižovalo komfort odemykání smartphonu. Dobrým kompromisem je používání delšího PIN kódu. Přejděte do »Nastavení / Touch ID a kódový zámek«, zadejte aktuální PIN a pak použijte volbu »Změnit kód zámku«. Zadejte současný kód, klepněte na »Volby kódu« a zvolte »Vlastní číselný kód«.
Okamžitý zámek obrazovky: Svůj iPhone byste neměli dávat z ruky a také jej nenechávat bez dozoru. Zámek obrazovky by proto měl být aktivován, jakmile zhasnete displej smartphonu. Interval uzamčení displeje si můžete upravit v »Nastavení / Zobrazení a jas / Uzamčení«, kde byste měli zvolit »30 sekund«.

Informace na zamykací obrazovce: I když bude váš smartphone spolehlivě zamknutý, může jeho obrazovka vyzradit mnoho tajemství. Může jít o obsah zpráv a upozornění na události z kalendáře, stejně jako umožnění přístupu k Ovládacímu centru atd. Přejděte proto do »Nastavení / Touch ID a kódový zámek« a zde v části »Povolit přístup při uzamčení« deaktivujte položky, které by mohly obsahovat soukromé informace.

Skrytí oznámení: V nabídce »Nastavení / Oznámení / Zprávy« sjeďte až úplně dolů a zde pod »Volby / Zobrazovat náhledy« zvolte »Nikdy«. Tím zajistíte, že se na zamykací obrazovce nebudou zobrazovat náhledy obsahu příchozích zpráv. Stejně tak byste měli zkontrolovat i nastavení dalších aplikací na seznamu.

Kontrola oprávnění: V »Nastavení / Soukromí« zkontrolujte, zdali nějaké z instalovaných aplikací nepožadují zbytečně moc oprávnění, například přístup k informacím o vaší poloze. Také zvažte, jestli daná aplikace potřebuje například i přístup ke kontaktům, kalendáři nebo fotkám.

Aktivování lokalizace: Otevřete si »Nastavení« a klepněte na své uživatelské jméno hned nahoře. Pokračujte do nabídky »iCloud« a zde zapněte funkci »Najít iPhone«.

Android

Důvěryhodný zdroj aplikací: Instalujte si aplikace jen z důvěryhodných zdrojů, jako je Obchod Play nebo Amazon Appstore. Stále je ale důležité kontrolovat i uživatelská hodnocení a oprávnění, která aplikace požadují.
Bezpečné zamykání zařízení: Pokud má váš smartphone senzor otisků prstů nebo skener oční duhovky, používejte biometrickou identifikaci uživatele. Šikovná je funkce Smart Lock, která zajistí odemykání smartphonu, pokud jsou poblíž třeba vaše chytré hodinky nebo Bluetooth handsfree, a naopak jeho zamknutí, když se vzdálíte. Konfiguraci této funkce najdete v »Nastavení / Zabezpečení«. Samozřejmě je k dispozici také klasické heslo pro zamykací obrazovku. Když jej budete používat, měli byste deaktivovat funkci »Zobrazovat hesla«.

Zobrazení oznámení: V Androidu si můžete globálně nastavit, aby se na zamykací obrazovce neukazovala oznámení obsahující soukromé informace. Přejděte do »Nastavení / Aplikace a oznámení / Oznámení« a zde u položky »Na obrazovce uzamčení« zvolte předvolbu »Skrýt citlivý obsah«, nebo »Oznámení vůbec nezobrazovat«.
Aktivování šifrování: Od Androidu 6 tlačí Google na výrobce smartphonů, aby defaultně aktivovali šifrování úložiště mobilního zařízení. Pokud si chcete ověřit stav šifrování nebo jej manuálně aktivovat, přejděte do »Nastavení / Zabezpečení«, kde najdete položku »Šifrování telefonu«.

Zastavení zálohování do cloudu: Android automaticky zálohuje své nastavení a data do cloudu, což je samozřejmě praktické, když si pořídíte nový smartphone. Pokud ale nechcete žádná svá data posílat na servery Googlu, zakažte zálohování dat v nabídce »Nastavení / Záloha a obnova dat«.

Lokalizace zařízení s Androidem: Po přihlášení ke svému účtu Google, přejděte do »Nastavení / Zabezpečení a poloha« a zde aktivujte funkci »Najdi moje zařízení«.

Tipy k aktualizacím

> Aktualizace operačního systému

iOS od Applu hledejte v »Nastavení« pod nabídkou »Obecné / Aktualizace softwaru«. > Aktualizace aplikací může probíhat automaticky, stačí, když v nastavení »iTunes a App Store« aktivujete předvolbu »Automatická stahování / Aktualizace«. > Aktualizace Androidu výrobci běžných smartphonů velmi často zcela ignorují. Jestli jsou nějaké k dispozici, zjistíte v »Nastavení« pod nabídkou »Informace o telefonu / Aktualizace systému«. > Aktualizace aplikací se v Androidu ovládají prostřednictvím aplikace Obchod Play. Zde si otevřete »Nastavení / Automatické aktualizace« a označte předvolbu »Aktualizovat aplikace automaticky jen prostřednictvím Wi-Fi«.

Vyšší výkon smartphonu

iOS

Odhalte žrouty baterie: Pokud se vám zdá, že se baterie vašeho iPhonu vybíjí příliš rychle, měli byste zkontrolovat, které aplikace nejvíce vysávají její kapacitu. Zjistíte to v »Nastavení / Baterie« pod funkcí »Využití baterie«.
Kontrola opotřebení akumulátoru: Na stejném místě nastavení zjistíte také úroveň opotřebení baterie vašeho iPhonu a současně i stav funkce iOS, omezující výkon iPhonu. Jediným řešením je výměna opotřebeného akumulátoru.
Úspora mobilních dat: V nabídce »Nastavení« najdete i položku »Mobilní data«, společně s výpisem aplikací, které mohou připojení k internetu prostřednictvím mobilní sítě využívat. Těm, které nutně nepotřebujete mít stále on-line, mobilní data zakažte.

Aktualizace obsahu aplikací na pozadí: Aplikace spuštěné v iOS mohou i při běhu na pozadí automaticky aktualizovat svůj obsah. To je velmi šikovné, protože při přepínání aplikací nemusíte na aktualizaci jejich obsahu zbytečně čekat. Nicméně aktivity aplikací na pozadí samozřejmě stojí výkon vašeho iPhonu. Přejděte do nabídky »Nastavení / Obecné / Aktualizace aplikací na pozadí« a zde rozhodněte, které z instalovaných aplikací mohou na pozadí iOS takto pracovat.

Ukončení více aplikací: Že můžete v přehledu multitaskingu v iOS zavírat aplikace posunutím jejich okna prstem k horní hraně obrazovky, je obecně známá funkce. Málokdo ale ví, že můžete stejným způsobem najednou zavřít i několik aplikací -jen musíte použít více prstů.

Zavírání panelů v Safari: Zavírat panely s webovými stránkami v Safari jednotlivě je zdlouhavé. Přidržte prst na tlačítku pro správu panelů v pravém dolním rohu obrazovky, až se objeví nabídka s možností zavření všech otevřených panelů.

Podpora Wi-Fi: Pokud je váš smartphone připojený k Wi-Fi síti s nekvalitním signálem a pomalým přenosem dat, může iPhone automaticky přepnout na rychlejší připojení přes LTE. Tato funkce se jmenuje »Asistent Wi-Fi« a najdete ji v nabídce »Nastavení / Mobilní data«.

Smazání systémových aplikací: V novějších verzích iOS lze odstranit některé aplikace, které Apple do iOS předinstalovává. Odstranit můžete například aplikace Mapy. Hudba, iBooks, Mail a mnoho dalších, ale nikoli třeba Safari, Fotky nebo Hodiny.

Android

Použití správce úloh: V Androidu nechybí funkce podobná Správci úloh ve Windows. V nabídce »Nastavení / Aplikace« najdete seznam všech instalovaných aplikací, které můžete klepnutím na tlačítko »Vynutit ukončení« zavřít. Alternativně můžete kliknout na čtvercové tlačítko multitaskingu a v přehledu všech aplikací odsunout ty nepotřebné prstem do strany. Nechybí ani volba »Vymazat vše«, která zavře všechny běžící aplikace.

Rychlý reset Wi-Fi: V případě problémů s připojením k Wi-Fi síti může pomoci aktivování a následné vypnutí tzv. Režimu Letadlo. Android přitom odpojí všechna aktivní Wi-Fi a Bluetooth spojení a restartuje je.

Režim úspory dat: V Androidu najdete i funkci omezující datové přenosy aplikací v mobilní síti. Pro její aktivování přejděte do nabídky »Nastavení / Bezdrátové připojení a sítě / Další / Přenesená data«, kde se nachází i přepínač »Omezení použití dat«. Nastavení rychlého přístupu: Když dvakrát přejedete prstem od horní hrany displeje (nebo jednou dvěma prsty), zobrazí se panel s tlačítky pro rychlý přístup k základním funkcím Androidu. Sami si přitom můžete nastavit, která tlačítka a kde budou na panelu umístěna. Režim úprav aktivujete klepnutím na tlačítko s ikonou tužky v pravém dolním rohu panelu. Aktivování úsporného režimu: Android má také úsporný režim, jehož úkolem je prodloužit výdrž smartphonu na baterii. Ve výchozím nastavení se automaticky spouští, pokud zbývající kapacita akumulátoru klesne pod zvolenou úroveň. Předvolby spořiče najdete pod nabídkou »Nastavení / Baterie / Spořič baterie«.

Rychlý přístup do nastavení: Bez ohledu na to, jakou aplikaci máte právě spuštěnou, se dostanete do »Nastavení« stažením panelu pro rychlý přístup k základním funkcím a klepnutím na tlačítko s ikonou ozubeného kola vpravo dole.

Tipy pro rychlejší psaní

> Pište rychleji: Klávesnice podporující rychlé psaní tahem prstu (tzv. swype) je předinstalovaná ve většině novějších smartphonů. Apple v iOS swype klávesnici standardně nemá, ale už několik verzí iOS si můžete alternativní klávesnici instalovat sami. Z App Storu si můžete stáhnout například klávesnici SwiftKey nebo Gboard. > Psaní speciálních znaků: Přidržte prst na tlačítku »123«, namísto abyste na něj jen klepli. Pak posuňte prst na požadovaný znak a zvedněte jej. Do textu se vloží speciální znak a klávesnice přitom zůstane přepnutá v běžném režimu. > Psaní jednou rukou: Specialitou iPhonů Plus je zmenšená jednoruční klávesnice, umístěná při pravé nebo levé hraně displeje. Klepněte na tlačítko s ikonou glóbusu a přizpůsobte si klávesnici podle své potřeby.

Pohodlněji už to nejde

iOS

Všechno při ruce: Ovládací centrum v iOS poskytuje rychlý přístup k důležitým funkcím smartphonu. Vyvoláte jej snadno tahem prstu od spodní hrany displeje (nebo z pravého horního rohu v případě iPhonu X). V nabídce »Nastavení / Ovládací centrum« přitom můžete upravovat ovládací prvky, které se budou v panelu zobrazovat. Klid při řízení: Svůj smartphone byste určitě neměli používat během řízení auta, a tak byste se neměli nechat vyrušovat příchozími hovory a upozorněními. Za tímto účelem je v »Nastavení« připravena nabídka »Nerušit«, kde najdete i předvolbu »Při řízení nerušit«, kterou lze aktivovat ručně nebo automaticky po připojení k Bluetooth v autě. Skenování QR kódů: Když namíříte fotoaparát iPhonu na QR kód, fotoaplikace jej automaticky rozpozná a zobrazí nabídku souvisejících akcí, jako je třeba otevření odkazu na webovou stránku v prohlížeči Safari.

Digitalizace dokumentů: Mnoho funkcí lze do iPhonu doplnit prostřednictvím aplikací, ale řadu nástrojů obsahuje iOS již ve své základní výbavě. Například aplikace Poznámky umí skenovat papírové dokumenty prostřednictvím fotoaparátu, což provedete snadno po klepnutí na tlačítko s ikonou »+«. Ovládání kurzoru: Umístění kurzoru na požadované místo v textu může být zdlouhavá práce, ale iOS má řešení. Jednak můžete použít funkci lupy, ale její opakované spouštění je poněkud nešikovné, nebo můžete přepnout klávesnici na virtuální touchpad. Přidržte prst na klávesnici, až zmizí písmena a objeví se plocha touchpadu. Deaktivace hodnocení aplikací: Pokud nechcete hodnotit aplikace stažené z App Storu ani se nechat obtěžovat žádostmi o hodnocení, otevřete si »Nastavení / iTunes a App Store« a zde deaktivujte přepínač funkce »Hodnocení a recenze«.

Rychlé sdílení polohy: Jestli chcete poslat přátelům zprávu s polohou místa, kde se právě nacházíte, otevřete si aplikaci Mapy, klepněte na bod označující vaši polohu na mapě a z otevřené nabídky zvolte funkci »Sdílet moji polohu«. Pak zvolte způsob, jakým informaci o své poloze odešlete. Blesk jako notifikační dioda: K indikaci příchozích hovorů, zpráv či jiných událostí můžete využít LED blesk vašeho iPhonu. Tuto funkci aktivujete v »Nastavení / Obecné / Zpřístupnění / Výstrahy bleskem LED«. Zatřesení: Když během psaní uděláte chybu, vrátíte se zpět zatřesením iPhonem.

Android

Používání widgetů: Android má užitečnou funkci miniaplikací (widgetů), které lze umístit na domovskou obrazovku, aby vám poskytovaly například rychlý náhled na předpověď počasí, nadcházející události v kalendáři nebo třeba nové e-maily. Pro výběr a umístění widgetů na displeji jednoduše přidržte prst na volném místě obrazovky a pak přejděte do nabídky miniaplikací.

Alternativní launchery: Každý androidový smartphone má domovskou obrazovku upravenou výrobcem, tzv. launcher, kterou si ale můžete snadno změnit a přeinstalovat si jinou aplikaci. Z rozsáhlé nabídky alternativních launcherů dostupných v Obchodě Play vám můžeme doporučit například oblíbený Nova Launcher nebo propracovaný Microsoft Launcher.

Použití režimu rozdělené obrazovky: Od Androidu 7 lze na obrazovku smartphonů umístit hned dvě aplikace vedle sebe. Obě tyto aplikace musí být spuštěny, pak podržte tlačítko multitaskingu a aktuální aplikace v popředí se umístí na polovinu obrazovky. Pak zvolte aplikaci na druhou půlku a případně dle potřeby popotáhněte dělicí linku. Účet pro hosta: Potřebujete dát svůj smartphone z ruky? Pak určitě nechcete, aby měl kdokoli možnost procházet vaše aplikace a jejich obsah. Otevřete si nabídku rychlého přístupu a zde přepněte smartphone na účet pro hosta.
Nastavení notifikací aplikací: Androidové aplikace zásobují uživatele nekonečným přívalem notifikací. Abyste je zkrotili, přejděte do nabídky »Nastavení / Aplikace a oznámení«, zvolte konkrétní aplikaci a pak v nabídce »Oznámení« upravte nastavení notifikací.

Placení smartphonem: Jestliže je váš smartphone vybaven NFC čipem a senzorem otisků prstů, můžete jej využít k placení v obchodech a na internetu prostřednictvím služby Google Pay.

Tipy k ovládání hlasem

> Spuštění hlasového asistenta:

Androidové smartphony mají funkci Google Assistant, iPhony mají hlasovou asistentku Siri. Zatímco Siri ale zatím česky neumí, Google Assistant by se měl české lokalizace dočkat ještě letos. > Diktování textu: Hlasové ovládání vám umožní psát textové zprávy a e-maily i během jízdy v autě - pohodlně a s rukama na volantu. Chce to ale trochu cviku a trpělivosti. > Poroučejte mobilu: Androidové smartphony mohou na základě hlasových pokynů vyhledávat v telefonním seznamu nebo třeba i na internetu. Nejvíce se to asi hodí v autě, ale když si na hlasové ovládání zvyknete, budete jej asi používat často.

Aplikační tipy

1 WhatsApp

Uvolnění paměti smartphonu: WhatsApp ukládá všechny fotky a videa z komunikací v paměti vašeho smartphonu. To ale může znamenat stovky MB až jednotky GB prostoru. Použijte nabídku »Nastavení / Využití dat a úložiště / Využití úložiště«, po seřazení chatů podle velikosti si zvolte ty nejvíce náročné a pomocí funkce »Spravování zpráv« z nich smažte fotky, videa či zvukové zprávy.

Zálohování chatů: V nabídce »Nastavení / Chaty / Záloha chatů« si nastavte frekvenci a podmínky zálohování obsahu WhatsApp na Disk Google.

WhatsApp v počítači: WhatsApp můžete ve svém počítači využívat několika způsoby. Nejjednodušší je připojení vašeho smartphonu ke stránce na adrese web.whatsapp.com. Na whatsapp.com si můžete stáhnout klientskou aplikaci pro Windows nebo macOS a doplněk WAToolkit pro Chrome vám umožní číst zprávy z komunikátoru i bez otevření prohlížeče.

Skrytí on-line stavu: WhatsApp ukazuje vašim kontaktům informaci o vašem posledním připojení ke komunikátoru. Pokud to nepřejete přejděte do »Nastavení / Účet / Soukromí« a zde nastavte předvolbu »Naposledy viděn/a« na »Nikdo«.

Smazání odeslaných zpráv: Po odeslání zprávy máte sedm minut na její případné smazání - tedy pokud si ji adresát zatím nestihne přečíst. Přidržte prst na zprávě, v horní nabídce klepněte na ikonu s košem a pak použijte volbu »Odstranit u všech«. Jen pozor - adresát uvidí oznámení o odstranění zprávy.

2 Google Maps

Prozkoumejte okolí: Funkce »Prozkoumat«, skrytá pod tlačítkem v levém dolním rohu aplikace Mapy Google, vám pomůže najít například restaurace, kavárny nebo zajímavá místa ve vašem aktuálním okolí. Nechybí přitom fotky a hodnocení těchto míst.

Sdílení polohy: Než začnete obvolávat všechny rodinné příslušníky nebo známé s informací o poloze vašeho setkání, klepněte na mapě na tečku označující vaši polohu a zvolte funkci »Sdílet polohu«.
Ukládání map pro off-line použití: Především na cestách, kdy potřebujete mapy nejvíce, se vám snadno stát, že nebudete v dosahu Wi-Fi ani mobilního internetového připojení. Google proto umožňuje stahovat výřezy map pro off-line použití. V hlavní nabídce aplikace Mapy Google použijte funkci »Offline mapy«, klepněte na »Vyberte svou vlastní mapu« a pak si nastavte výřez mapy, kterou chcete do smartphonu stáhnout.

3 Facebook Messenger

Použití v počítači: Podobně jako WhatsApp můžete i Facebook Messenger používat v počítači, nejen prostřednictvím stránky Facebooku, ale i na samostatném webu na adrese messenger.com, kde se přihlásíte ke svému účtu.
Navazování přátelství: S novými přáteli se můžete propojovat s použitím aplikace Facebook Messenger ve smartphonu. Klepněte na svůj profilový obrázek vpravo nahoře, čímž otevřete svou profilovou fotku orámovanou speciálním kódem. Nový kamarád klepne ve svém smartphonu na tlačítko s ikonou postaviček a pak použije funkci »Naskenovat kód«.

Aktivování šifrování: Zatímco WhatsApp šifruje všechny zprávy automaticky, v aplikaci Facebook Messenger musíte aktivovat šifrování ručně. V otevřené konverzaci klepněte na tlačítko »i« v levém horním rohu a z nabídky zvolte funkci »Přejít na tajnou konverzaci«. Kromě toho můžete posílat i tzv. autodestrukční zprávy, které se podle nastavení samy smažou.

4 Netflix

Off-line přehrávání videí: Netflix vám nabídne zábavu i na cestách, kdy nemáte možnost internetového připojení. Vybrané filmové tituly a epizody seriálů (u kterých to autorská práva umožňují) lze klepnutím na jediné tlačítko stáhnout do paměti smartphonu (v zašifrované podobě) a přehrávat i off-line.

Lepší kvalita obrazu: Pokud máte dostatečně rychlé připojení k internetu, můžete si v klientské aplikaci Netflixu nastavit vyšší kvalitu obrazu přehrávaných filmů a seriálů. Pod nabídkou »More« klepněte na »App Settings / Video Quality« a pak zvolte možnost »Higher«.

Přístup k novým funkcím: Také Netflix má svůj beta-program, v rámci kterého můžete v předstihu otestovat nové funkce klientské aplikace streamovací služby. Připojit se můžete prostřednictvím nabídky »Test Participation«, ale počítejte s tím, že ne všechno bude fungovat bezvadně.

Foto popis| Informace na zamykací obrazovce I při zamknuté obrazovce se mohou cizím očím zobrazit informace, které jsou určeny pouze vám. Proto byste měli zakázat přístup všem nebo většině položek v příslušném nastavení.
Foto popis| Kontrola oprávnění aplikací Aplikace pro Android si často nárokují zbytečně rozsáhlá oprávnění. Měli byste jim v tom zabránit.
Foto popis| Baterie jako brzda výkonu Apple v iOS záměrně snižuje výkon iPhonů s opotřebovanými bateriemi - údajně proto, že by baterie nezvládla pohánět smartphone při okamžitých požadavcích na maximální výkon. Možná vás ale chce jen donutit pořídit si nový iPhone.
Foto popis| Úprava nabídky přepínačů V novějších verzích Androidu si můžete sami upravit tlačítka v nabídce rychlého přístupu k základním systémovým funkcím.
Foto popis| Konec výzev k hodnocení Jestli nechcete hodnotit aplikace stažené a instalované z App Storu, zakažte také výzvy k tomu, abyste sdělili svůj názor.
Foto popis| Rozdělená obrazovka V androidových smartphonech si můžete v režimu rozdělené obrazovky umístit vedle sebe dvě různé aplikace.
Foto popis| 1 WhatsApp v počítači Originální WhatsApp aplikaci je třeba spárovat se smartphonem prostřednictvím QR kódu.
Foto popis| 2 Sdílení polohy Z Map Google můžete odeslat informaci o své aktuální poloze a umožnit její sledování po určitou dobu.
Foto popis| 4 Stahování seriálů Vybrané tituly si můžete v aplikaci Netflix stáhnout do smartphonu a přehrávat je i bez připojení k internetu.

O autorovi| JÖRG GEIGER, RADEK KUBEŠ, autor@chip.cz

Příbuzná témata: