Přejít k hlavnímu obsahu

Nejlepší tipy pro fotopříběh vašeho života

Nejlepší tipy pro fotopříběh vašeho života.

Web & Fotografie

18 Internet Explorer 

Zrušení otravného hlášení vadných skriptů

Během surfování s prohlížečem Internet Explorer můžete občas narazit na chybové hlášení oznamující problém na webové stránce. Prohlížeč od Microsoftu se pak zeptá, jestli mají na této stránce dále běžet skripty. Na tento dotaz můžete reagovat odpovědí »Ano« nebo »Ne«. Pokud se toto nepříjemné a otravné hlášení objevuje často, můžete proti tomu podniknout protiopatření. Použijte kombinaci kláves [Windows] + [R]. Otevře se okno »Spustit«, do kterého zadejte příkaz »Regsvr32 urlmon.dll« a potvrďte jeho vykonání kliknutím na »OK«. Objeví se zpráva, že provedení v DllRegisterServer v urlmon.dll se zdařilo. Stiskněte ještě jednou »OK«.

Objevují-li se chybové hlášky i po provedení této změny, dostaňte se do Nástrojů prohlížeče Internet Explorer tím, že kliknete na ikonu ozubeného kola v jeho pravém horním rohu. Zde vyberte z nabídky volbu »Možnosti internetu«. Přejděte na kartu »Upřesnit« a v ní na možnost »Procházení« v části »Nastavení«. Zde vyhledejte volbu »Povolit rozšíření prohlížečů jiných výrobců«. Této volby se týká poznámka, že změna nastavení se projeví po restartování počítače. Zrušte zatržítko u této volby a také u volby »Zobrazovat oznámení při každé chybě ve skriptu«. O řádek výše přidejte zaškrtnutí k »Zakázat ladění skriptů (aplikace Internet Exporer)«, a tím by konečně měla být otravná chybová hlášení zrušena - tedy až po restartu aplikace Internet Explorer.

19 Netflix 

Vyřešení problému při startu přehrávání videa v aplikaci Netflix

Máte-li na svém tabletu nebo smartphonu nainstalovanou aplikaci Netflix pro Android, může se stát, že při pokusu o přehrání filmu se zobrazí chyba »Error 0013«. V této situaci doporučujeme smazat všechna data aplikace a následně ji odinstalovat a znovu nainstalovat. Abyste to provedli, musíte se dostat do správy aplikací. Tu najdete v »Nastavení« a podle verze operačního systému a případně i podle typu nadstavby operačního systému pak v části »Aplikace«, případně »Správa aplikací«. V seznamu aplikací vyhledejte aplikaci Netflix, rozklikněte podrobnosti, případně ještě u novějších verzí Androidu vyberte z nabídky položku »Úložiště«. Zde pak máte možnost vymazat vyrovnávací paměť a data aplikace. Pro to klikněte na »Mazání dat« a »Vymazat mezipaměť«. Pak už stačí aplikaci Netflix odinstalovat a znovu nainstalovat. Ale právě jen samotná odinstalace nestačí. Pak už by se chyba 0013 neměla objevovat.

Jestliže však tento trik nepomůže, zkuste film přehrát, když budete připojeni k jiné Wi-Fi síti. Pokud máte dostatečný objem mobilních dat, můžete vyzkoušet přehrávání i v mobilní síti. Půjde-li v tomto případě film přehrát bez chybové hlášky, je patrně v původní síti záměrně nastaveno blokování streamingových služeb - kvůli omezní spotřebovaných dat. Pokud žádné z těchto uvedených řešení nepomůže, pak byste měli problém nahlásit společnosti Neflix.

20 Photoshop 

Vyberte a změňte barvu pozadí dokumnetu

Barva pozadí dokumentu v programu Adobe Photoshop může být definována mnoha způsoby. Začněte tak, že otevřete nový dokument pomocí nabídky »Soubor - Nový«, případně stiskněte kombinaci kláves [Ctrl] + [N]. Otevře se okno, kde můžete nastavit název souboru, velikost dokumentu, rozlišení a obsah pozadí. Na obsah pozadí můžete vybrat bílou, průhlednou nebo barvu pozadí. Pokud vyberete jako obsah pozadí barvu pozadí, nový dokument bude mít barvu podle toho, jakou barvu pozadí máte nastavenou. Předem si tedy vyberte barvu, jakou chcete. Volbu potvrďte pomocí »OK«. Poté se otevře nový dokument, který bude mít pozadí dle vašeho výběru. Budeteli chtít později barvu pozadí změnit, můžete tak udělat pomocí samostatné vrstvy. V panelu vrstev najdete uprostřed dole malou kulatou ikonu »Vytvořit novou vrstvu výplně nebo úprav«. Z nabídky vyberte »Plná barva« a v otevřeném okně »Vyberte plnou barvu« máte možnost vybrat si požadovanou barvu. Svůj výběr potvrdíte pomocí »OK«.

21 Multimediální přehrávač VLC V

Využijte skryté funkce multimediálního přehrávače VLC

Volně dostupný multimediální přehrávač VLC je oblíbený pro svoji jednoduchost, všestrannost a nenáročnost při přehrávání audio- a videosouborů nejrůznějších formátů. Rozhodně to ale nejsou jeho jediné přednosti. V tomto nástroji se totiž skrývá řada zajímavých funkcí, které vám zde popíšeme a o kterých možná ani nevíte.

Upravte si obraz i zvuk: Pokud obraz a zvuk nejsou při sledování videa synchronizovány, klikněte během přehrávání na volbu »Synchronizace stopy« v nabídce »Nástroje«. Můžete pak podle svého přání posunout pomocí zadání hodnoty v sekundách zvukovou stopu v části »Zvuk/video«, aby seděla s obrazem. Poté, co budou obraz a zvuk dokonale sedět, klikněte na tlačítko »Zavřít«. Podobným způsobem můžete také upravit zobrazování nesynchronizovaných titulků. Čas posunu nastavte v části »Titulky/video« a můžete nastavit i zápornou hodnotu, pokud se titulky předcházejí. Neprve zjistětě o jakou časovou hodnotu se titulky rozcházejí a pak tuto hodnotu nastavte do přehrávače. V některých případech budete muset změnu upravit v průběhu přehrávání videa.

Poslouchejte hudbu zdarma: Pod nabídkou »Zobrazit« najdete volbu »Seznam skladeb«, přes kterou se dostanete do seznamu skladeb. V seznamu najdete nejen své uložené skladby, případně skladby uložené na síťových discích, ale zdrojem může být i internet. Právě v části »Internet« naleznete různé poskytovatele volně dostupných streamingových služeb. Poklepáním na požadovanou skladbu si ji můžete spustit. Pokud si tuto skladbu chcete uložit k sobě na disk, stačí na ni kliknout pravým tlačítkem myši.

Sledování a ukládání webového videa: Zkopírujte si URL adresu videa z vašeho internetového prohlížeče (například videa na YouTube) a klikněte v přehrávači VLC na nabídku »Média«, kde vyberete volbu »Otevřít umístění ze schránky«. Poté klikněte na tlačítko »Přehrát«. Aby bylo možné video uložit na počítači, přejděte na nabídku »Nástroje« a zvolte »Informace o kodeku«. Otevře se okno s informacemi a na záložce »Kodek« najdete položku »Umístění«. Tu zkopírujte a vložte do adresního řádku internetového prohlížeče. Video si pak můžete uložit tak, že v prohlížeči uložíte stránku (například v Chrome přes »Další nástroje - Uložit stránku jako«, nebo použijete zkratku [Ctrl] + [S]. Video si pak můžete kdykoli přehrát, i když nebudete on-line.

22 Steam 

Úspěšné zprovoznění nefungující herní platformy

V případě, že se vám nechce spustit klient Steam, často pomůže smazání konkrétního souboru. Otevřete si adresář, do kterého je nainstalován program Steam. Ve výchozím nastavení najdete tuto složku pod »C:Programs (x86) Steam«. Zde hledejte soubor se jménem »ClientRegistry.blob«, vymažte ho a restartujte Steam. Pokud ani tento postup nezabere, budete muset klienta Steam resetovat. Pomocí stisku kombinace kláves [Windows] + [R] otevřete okno »Spustit«, do řádku »Otevřít« zadejte příkaz »steam://flushconfig« (samozřejmě bez uvozovek) a potvrďte pomocí »OK«. Poté, co zodpovíte bezpečnostní otázku, restartujte počítač, a pak už by klient Steam měl pracovat bez problémů.

23 GIMP 

Snadné vytvoření efektu rybího oka na fotografii

Pomocí freewarového programu GIMP poměrně snadno a hlavně rychle vytvoříte na libovolném snímku efekt rybího oka. Otevřete snímek a poté klikněte na nabídku »Filtry«. Otevře se nabídka, ze které vyberte postupně filtr »Zkreslení« a »Zkreslení objektivu«. Poté je třeba provést důležitá nastavení v nově otevřeném okně »Zkreslení objektivu«. Obecně doporučujeme v zásadě měnit jen první dva parametry, které se jmenují »Hlavní« a »Okraj«. Další parametry můžete také zkusit změnit. Jak se jejich účinek projeví, to poznáte hned - pokud zaškrtnete volbu »Náhled«, změny okamžitě uvidíte na displeji. Volbu potvrďte pomocí tlačítka »Budiž«.

Foto popis| 18 Surfování bez otravných hlášení Opakující se zprávy o problémech se stránkou můžete vypnout.
Foto popis| 19 Nefunkční aplikace Netflix Vymažte data aplikace a pak ji přeinstalujte.
Foto popis| 20 Změna pozadí Barvu pozadí můžete ve Photoshopou nastavit při vytvoření nového dokumentu.
Foto popis| 21 Funkce navíc Přehrávač VLC nabízí řadu zajímavých funkcí, o kterých možná ani nevíte.
Foto popis| 22 Steam mimo provoz Pro zprovoznění služby Steam někdy pomůže tento příkaz.
Foto popis| 23 Rybí oko Efekt rybího oka můžete do snímku snadno přidad v programu GIMP.

Příbuzná témata: