Chip 1/2017
Úvodní zamyšlení šéfredaktora nad aktuálními událostmi a trendy.
V příštím roce můžeme opět očekávat řadu technologických novinek, včetně terabajtových SSD disků, nových magnetických pamětí, gigabitového LTE, nástupce Androidu, chytrých reproduktorů a mnoha dalších zařízení.
Technologický gigant HP otevřel v Silicon Valley novou inovační laboratoř, ve které přicházejí na svět nové produkty této firmy. Chip tuto laboratoř navštívil a byl docela překvapen.
Rozhovor s Chandrakantem Patelem, šéfem vývojových laboratoří HP Labs
Kaleidoskop novinek za událostí za uplynulý měsíc.
Civilní, nezávislý, bezpečný: evropský družicový navigační systém Galileo byl plánován jako alternativa k americkému vojenskému systému GPS. Z tohoto cíle už ale moc nezbylo.
Bezpečnostním expertům se podařilo prolomit několik vyděračských nástrojů a uživatelé tak mají šanci, že se jim podaří získat svá data zpět.
Co se za uplynulý měsíc odehrálo v oblasti kybernetické bezpečosti.
Závod, v jehož cíli je neprolomitelný a stoprocentně zabezpečený internet, je nyní v plném proudu. Evropané jsou v této věci na čele pelotonu.
Na podzim roku 1991 uvolnil student Linus Torvalds zdrojový kód nejznámějšího open-source systému
na světě.
Opravování porouchaných zařízení je zábava. Poradíme vám, jaké nástroje vybrat a jak postupovat při oživování různých typů elektroniky.
Komunikace měst s občany se od vývěsek posouvá na Facebook a od obecního rozhlasu k moderním, mobilním technologiím.
Jen velmi málo oborů lidské činnosti prošlo během své existence tak rychlým a divokým rozvojem, jako počítačové hry, a to jak z hlediska technologií, tak z hlediska pohledu uživatelů.
Pevně doufáme, že si o vánočních svátcích uděláte na Chip více času. Připravili jsme rozšířenou nabídku, takže bude z čeho vybírat.
Jsou smartphony návykové? Zatímco experti bádají o závislosti na mobilních telefonech, tvůrci aplikací již docela dlouhou dobu používají psychologické triky, jak nás ještě více přitáhnout ke svým produktům. Možná je načase s tím začít něco dělat.