Co dělat, když počítač stávkuje?
Vydařený pomocník pro řešení chyb, i když na každý problém s PC samozřejmě nestačí.
JIŘÍ FILIP (e-mail)
Bezpečnostní problémy
Novinky: Bezpečnost
Chip 8/2013, str. 28
Používám laserovou bezdrátovou myš. Před časem mi začala „zadrhávat“. Najednou se zasekne a pouze prudkými pohyby se opět uvede do pohybu. Hardwarovou vadu jsem vyloučil vyzkoušením nové myši. Mám tudíž podezření na nějaký malware. „Chipový“ AVG ale nic nenalezl.
JAN HABART (E-MAIL)
Dovolili jsme si tipnout, že tento problém na 99 % neměl na svědomí malware. Odhadovali jsme, že se jedná o problém s ovladači nebo zarušeným pásmem pro komunikaci myši. Čtenář nám později vše potvrdil, jednalo se o zarušené pásmo: přemístěním PC se vše vyřešilo.
REDAKCE CHIPU
Za děti je potřeba ručit
Kdo je a není pirát?
Chip 8/2013, str. 32
Ve vašem článku „Kdo je a není pirát“ jste uvedli podle mého názoru velmi diskutabilní tvrzení. V odstavci „P2P: Co stahují vaše děti?“ píšete o pozadí nedávno vyneseného verdiktu Německého spolkového soudu: „Pokud totiž rodiče své děti předem poučí a zakážou jim používání výměnných sítí, jsou v případě porušení tohoto zákazu dětmi zproštěni odpovědnosti. A po nezletilých dětech nelze škody vymáhat.“ Toto vyjádření je podle mého názoru ve své všeobecnosti nesprávné a nebezpečné. Samozřejmě že i sedmileté a starší děti – případ od případu – zodpovídají za své vlastní činy (v případě „podvodů“ údajně teprve až od deseti let). Zde je potřeba vždy vzít v úvahu konkrétní věk a schopnost chápání dětí. Jinak se obratem budou všichni mladiství a především jejich rodiče bránit poukazem na toto rozhodnutí. Podle mého názoru by ale na tento rozsudek neměli zcela spoléhat – především u věkové skupiny 14–17 let mohou být činy posuzovány jinak a může být požadována náhrada, hlavně pokud tyto „děti“ již disponují vlastními příjmy.
MARTIN ŠECL (E-MAIL)
Příbuzný cenového tipu
Mikropočítač k televizi
Chip 8/2013, str. 56
V aktuálním čísle v testu mikropočítačů k televizi jste jako cenový tip uvedli model s označením Xoro HST 200. Chtěl bych si tento přístroj pořídit, ale objevil jsem ještě jeho „bratra“ Xoro HST 500S. Jaký je váš názor na zakoupení modelu Xoro HST 500S? V českých zemích je pouze o 500 Kč dražší než váš cenový tip.
JAKUB FABIÁN (E-MAIL)
Zařízení najdete i v nabídkách českých prodejců. Přímo tento typ jsme nezkoušeli, ale podle technických parametrů je jasné, že jeho hlavní výhodou je DVB-S2 tuner. Takže pokud se vám tento tuner hodí (máte satelitní anténu), může být pro vás zajímavý. Jinak další technické vybavení se zdá vhodné pro přehrávání HD videa a je srovnatelné s námi testovanými zařízeními. DVB-S2 je novější verze DVB-S a už se běžně používá, přičemž většina zařízení je zpětně kompatibilních (na přijímači tedy můžete přijímat i starší vysílání DVB-S).
REDAKCE CHIPU
- Mailbox (204.05 kB) - Staženo 0x