BMW & Co.
Hackeři manipulují automobily
Studenti univerzit ve Washingtonu a v Kalifornii objevili závažné bezpečnostní trhliny v palubních počítačích moderních aut. Hackerům se pomocí zmanipulovaných řídicích příkazů podařilo dálkově řídit téměř všechny funkce. Dokázali tak například vozidlo zrychlit, změnit doraz volantu a zamknout dveře. Poněvadž jsou všechny systémy v moderních autech řízeny elektronicky, neměl řidič v žádném případě možnost tyto změny vrátit zpět – například uvést v činnost brzdy nebo otevřít dveře zevnitř. Při napadení využili studenti dílenské rozhraní palubního počítače. V dalším případě se jim podařilo přes bezdrátové senzory tlaku v pneumatikách rádiem dopravit datové pakety do interního systému počítačové sběrnice. Ohroženy jsou téměř všechny značky automobilů, neboť mnohé jejich díly jsou standardizovány. Stanovisko výrobců není dosud známo.
INFO: washington.edu
Foto: Bezbranný: Palubní počítače moderních aut jsou pro hackery snadno zmanipulovatelné.
iPhone: Pozitivní mezera
Kdo chce svůj iPhone zbavit všech blokád od Applu, ten potřebuje navštívit jen jednu určitou webovou stránku. Ta využívá bezpečnostní mezeru v iPhonu, která umožňuje přístup do interního systému a nainstalování "jailbreaku".
Háček spočívá v tom, že hackeři využívají zmanipulované stránky, aby telefony nic netušících uživatelů "nakrmili" vlastním kódem. Tak nad iPhonem získají kompletní kontrolu. Apple už zareagoval a nabízí aktualizaci firmwaru na verzi iOS 4.0.2.
INFO: apple.com
PŘÍLIV SPAMU: ZMÍRNĚNÍ V NEDOHLEDNU
Už léta představují otravné reklamní zprávy kolem 90 % veškerého e-mailového provozu. Podle analytiků to tak zůstane i nadále.
CÍLENÉ PHISHINGOVÉ ÚTOKY
Vedle platebních služeb jako PayPal se nyní na mušku„phisherů“ dostávají také sociální komunity jako Facebook.
PŘEDPOVĚĎ NEBEZPEČÍSTŘEDNÍ RIZIKO
Hackeři se teprve pomalu vracejí z letníchdovolených – přestobuďte bdělí a raději sinainstalujte antivirovou ochranu.
Nové verze: Aplikace Norton pro rok 2011
Společnost Symantec uvedla na český trh aplikace Norton AntiVirus 2011 a Norton Internet Security 2011. Oba bezpečnostní produkty nabízejí celou řadu nových funkcí, z nichž jsme vybrali ty nejzajímavější:
- Zabezpečení na základě hodnocení kontroluje, kdy a kde programy vznikly, díky čemuž je možné rychleji identifikovat a blokovat nové nebezpečné programy. Systém hodnocení vyvinutý týmem Norton umožňuje uživatelům také zjistit, nakolik jsou jejich zvyky při stahování riskantní ve srovnání s 58 miliony současných účastníků programu Norton Community Watch.
- Technologie SONAR 3 dodává produktům Norton 2011 zabezpečení na základě analýzy chování. Poskytuje skutečně okamžitou ochranu před novými hrozbami, které jsou specificky navržené tak, aby se vyhnuly jiným bezpečnostním funkcím. Vylepšené techniky klasifikace umožňují technologii SONAR 3 identifikovat podezřelý software podle jeho chování a automaticky rozhodovat za uživatele.
- Funkce System Insight 2.0 s novým proaktivním upozorňováním na výkon sleduje všechny spuštěné aplikace a nyní uživatele upozorní, pokud některý program nadměrně využívá systémové prostředky a zpomaluje počítač, takže uživatelé mohou provést změny pro zlepšení výkonu.
Další novinkou, kterou ocení především zkušenější uživatelé, je Norton Bootable Recovery Tool, nástroj, který umožňuje uživatelům softwaru Norton spustit počítač do bezpečného stavu, pokud je systém natolik rozsáhle infikovaný rootkitem nebo jiným škodlivým kódem, že nelze nainstalovat bezpečnostní software nebo řádné spustit počítač. Ve srovnání s předchozí verzí lze tentokrát již pomocí průvodce rychle a snadno automaticky vytvořit spustitelné médium CD/DVD/USB.
Za zmínku také stojí, že Norton začal nabízet i specializované bezplatné bezpečnostní nástroje. Jedním z těchto nástrojů je i Norton Power Eraser, který slouží k vyhledávání a odstraňování současných nejnovějších hrozeb, včetně falešných antivirových neboli scarewarových programů. Nástroj je k dispozici zdarma on-line a také jako odkaz v produktech Norton 2011. Mezi další bezplatné nástroje patří například Norton Safe Web Lite (panel nástrojů identifikuje rizikové webové stránky), Norton Safe Web for Facebook (prověřuje aktuální informační kanály a rizikové odkazy na webu Facebook) a také bezplatný nástroj pro rodiče a děti Norton Online Family.
INFO: www.symantec.cz
"Privátní režim" je nebezpečný
Surfovací návyky uživatelů "privátního režimu" se přece dají vysledovat! Chip vám ukáže, jak si přesto bezpečně zasurfujete.
Říká se tomu "soukromý režim", "private browsing" nebo ještě jinak, s privátní sférou to však evidentně nemá nic společného. Výrobci browserů sice slibují: Kdo využívá "privátní" režim, ten nezanechá v lokálním počítači sebemenší stopy po svém počínání. Studenti univerzity ve Stanfordu však nyní zjistili, že to tak docela není pravda. Browser a jeho doplňky ukládají v počítači webové stopy, které může kdokoli načíst. Nejpilnější je zde Flash plug-in. Nezáleží na tom, v jakém režimu browser navštíví webovou stránku; je-li pro ni nutný Flash plug-in, uloží příslušnou URL do vlastní historie. Háček je v tom, že výrobci prohlížečů na tuto činnost nemají žádný vliv. Toto nastavení určuje jedině Adobe, výrobce Flashe. Konfigurační rozhraní pro plug-in totiž chybí. Druhým velkým povídálkem je podle studentů "pop-up blocker" browserů. Zde jsou surfovací programy prostě špatně naprogramovány, neboť změní-li uživatel v soukromém režimu nastavení blokování reklam nebo přidá stránku do seznamu výjimek blokování, ta se objeví i v normálním režimu. Kromě toho existuje několik adresářů, které browser jednoduše zapomene vymazat, jakmile uživatel režim opustí. Ostatní uživatelé tak mohou bez velkých potíží tajné počínání "privátního" surfaře vysledovat.
Výmaz nemožný: Pomůže změna browseru
Nastavení Flash plug-inu lze vyvolat prostřednictvím speciální Flash stránky (www.macromedia.com/support/documentation/de/flashplayer/help/settings_manager07.html). Kdo chce mít naprostou jistotu, ten by měl pro privátní procházení internetu spouštět browser z USB paměti, například Firefox Portable Edition (portableapps.com). Více se o této problematice dočtete v příštím Chipu.
INFO: stanford.edu
Trend Micro SafeSync: Zálohování, synchronizace a sdílení dat
Společnost Trend Micro oznámila první samostatný produkt, který vzešel z akvizice firmy Humyo, předního poskytovatele synchronizace dat a on-line úložišť. Trend Micro SafeSync je snadno ovladatelné, ale technicky propracované řešení, které nabízí zabezpečený osobní cloud pro jednotlivé spotřebitele. Zahrnuje automatické zálohování a datovou synchronizaci souborů se zabezpečeným centrálním on-line úložištěm pro různé počítače a zařízení připojená k internetu. Výsledkem je dobré uspořádání dat a eliminace manuálního přesunu souborů z jednoho PC na jiné, který je časově náročný a může při něm docházet ke ztrátě dat. Pomocí webového prohlížeče mohou spotřebitelé manipulovat s důležitými soubory, přistupovat k nim a sdílet je kdykoli a kdekoli, případně si mohou stáhnout softwarového klienta, který synchronizuje soubory na všech jejich počítačích a umožní přístup k produktu Trend Micro SafeSync prostřednictvím virtuálního pevného disku na jejich PC – i když jsou právě off-line.
Společnost Trend Micro začala nabízet služby Humyo s 10 GB zabezpečené zálohy on-line a funkcemi synchronizace a zálohování 8. září, kdy představila produkt Trend Micro Titanium Maximum Security, který obsahuje mimo jiné antivirus, antispyware, blokování nevyžádané pošty, ochranu proti webovým hrozbám, prevenci stahování škodlivého softwaru, vyhledávání a blokování škodlivých odkazů v e-mailech i systémech okamžitých zpráv, nastavitelnou rodičovskou kontrolu, prevenci odcizení dat a další prvky. Je důležité upozornit, že 10GB zálohy v Titaniu se liší od SafeSync produktu, SafeSync je "neomezená" záloha. SafeSync není omezen na počet PC, je definován počtem uživatelů. Uživatel je schopen přistupovat ke svým souborům z jakéhokoliv zařízení, které má přístup k webovým stránkám.
Produkt Trend Micro SafeSync je nyní dostupný v USA, Velké Británii, v Austrálii, na Novém Zélandu i v dalších anglicky mluvících zemích a dále ve Francii a v Německu. Postupně bude dostupný v dalších zemích. Cena SafeSync "Unlimited" online Backup & Sync za jednoho uživatele na jeden rok je 44,99 eura. Cena za Titanium Maximum Security včetně 10GB Backup & Sync pro tři PC na jeden rok je 59,95 eura.
INFO: washington.edu
ESET varuje
Český trojský kůň vydírá esemeskou
Společnost ESET varuje uživatele počítačů před trojským koněm českého původu, označovaným jako MSIL/Lockscreen.J. Ten se snaží na svých obětech vydělat tím, že je jednoduchým trikem nutí zaslat SMS na placené číslo. Cena této SMS, která momentálně funguje pouze v rámci České republiky, je 99 Kč. ESET vydává toto varování, neboť v poslední době zaznamenal více podobných hrozeb a podvodných aplikací, a důrazně nedoporučuje zasílání SMS zpráv na tato čísla.
"Jde o tzv. ransomware – trojana vyděrače. Při typickém scénáři trojan zablokuje počítač se sdělením, podle nějž k tomu, abyste mohli pokračovat dále v práci, musíte zaslat SMS na určité číslo, čímž získáte přístupový kód. Delší historii mají podobné trojské koně, které zašifrují data a následně požadují zaslání poplatku za dekryptor," říká šéf virové laboratoře ESET Juraj Malcho.
Hrozba, kterou zjistili analytici firmy ESET, se dá odstranit například i produkty z portfolia této společnosti ESET NOD32 Antivirus a ESET Smart Security. I když tento trojský kůň slibuje po zaslání SMS na číslo 903 0999 výhru, jde o podvodnou soutěž – tzv. hoax. Trojan deaktivuje správce úloh a po vypršení patnáctiminutového limitu si vynutí restart počítače. "Po restartu není trojan aktivní, avšak správce úloh zůstane nepřístupný. Hlavní riziko tedy spočívá ve finančním poškození počítače v případě, že je SMS poslána," dodává Malcho.
Analýzou posledního případu viroví analytici firmy ESET zjistili, že autor už vydal minimálně další tři podobné aplikace. ESET již na problém upozornil poskytovatele služeb audiotextového čísla.
Malware zneužívající placená SMS čísla je problémem především v Rusku a na Ukrajině. Důvodem je nedbalý přístup a nezájem operátorů o problémy spojené se zneužíváním těchto čísel. "Tato technika je přitom velmi často využívána i v malwaru pro mobilní zařízení, protože tyto přístroje přímo podporují odeslání SMS zpráv," říká Malcho.
INFO: www.eset.cz
AVG Technologies
Nová verze antiviru AVG
Společnost AVG Technologies představila novou verzi antivirového programu AVG 2011. Nová verze programu byla vytvořena na základě podnětů globální komunity AVG, čítající více než 110 milionů uživatelů, a zahrnuje především zdokonalenou webovou ochranu, jednodušší ovládání a výkonnější provedení.
Zdokonalená ochrana webových stránek a sociálních sítí
Vzhledem k tomu, že 99 % dnešních hrozeb přichází z webů, které jsou často aktivní méně než 24 hodin, je jejich detekce v reálném čase nutností. LinkScanner, jedinečná součást programu AVG 2011, již dokázal, že si s internetovými hrozbami umí poradit. Tento nástroj ve verzi pro uživatele PC i Mac umožňuje surfovat na webu, používat elektronickou poštu, nakupovat či komunikovat prostřednictvím sociálních sítí, a to vše bez obav z případného zneužití osobních údajů na potenciálně napadených stránkách. LinkScanner v reálném čase automaticky kontroluje a chrání i odkazy uvnitř sociálních sítí jako Facebook či MySpace. Nástroj je uživatelsky přívětivý a nevyžaduje žádnou specifickou konfiguraci. Aktivace ochrany probíhá automaticky, a proto je uživatel zabezpečen ihned po spuštění programu.
Uživatelská nenáročnost a výkon
Jako odpověď na zpětnou vazbu globální komunity AVG zahrnuje AVG 2011 některá zdokonalení, která činí tento software uživatelsky přívětivějším. Instalační proces byl redukován na pět jednoduchých kroků a případný proces odinstalace programu je stejně bezproblémový. Vzhledem k faktu, že mnoho uživatelů využívá multimediální aplikace, obsahuje AVG 2011 speciální herní režim, který prohledává a chrání počítač bez jakéhokoli přerušování spuštěných programů objevujícími se pop-up okny. Vedle toho ještě obsahuje novou funkci automatických oprav, která uživatelům umožňuje jedním kliknutím automaticky vyřešit případné softwarové potíže. AVG 2011 je navržen tak, aby skenovací procesy nezpomalovaly počítač. Zároveň odpovídá na poptávku komunity uživatelů po produktu s rychlým skenováním a lepšími detekčními výsledky. Nová funkce Smart Scanning dokáže rozpoznat, které soubory jsou certifikované a bezpečné, a proto analyzuje pouze nová a dosud neověřená data. Při samotném procesu skenování se Smart Scanning soustřeďuje na ty součásti systému, které zrovna uživatel nevyužívá, aby tak kvůli spuštění antivirového testu nedocházelo ke snížení celkového výkonu počítače.
Uživatelské rozhraní
AVG Business Edition je navržena na míru majitelům malých a středně velkých společností, vyžadujících snadnou údržbu a maximální ochranu. Prostřednictvím zdokonaleného firewallu, inovativní ochrany využívající cloud technologie, síťového instalátoru a vylepšeného reportingu poskytuje AVG 2011 malým a středně velkým podnikům kompletní bezpečnostní řešení, které je vzhledem ke svému jednoduchému uživatelskému rozhraní nejlepší na trhu. Volně dostupnou verzi AVG 2011, obsahující všechny výše uvedené komponenty, je možné stáhnout na www.free.avg.com. Kompletní nabídka placených verzí pro domácí uživatele i firmy je nyní dostupná na www.avg.com.
Studie společnosti McAfee
Drahá bezplatná zábava
Společnost McAfee vydala studii Digital Music & Movies Report: The True Cost of Free Entertainment (Zpráva o digitální hudbě a filmech: Skutečná cena bezplatné zábavy). Analýza ukazuje, že obliba on-line zdarma dostupné hudby a videa/filmů s sebou nese rostoucí počet bezpečnostních hrozeb. Výzkumníci společnosti McAfee zjistili, že přidání slova "free" při vyhledávání zvyšuje riziko, že uživatel bude ve výsledcích vyhledávače odkázán na stránky obsahující malware. Studie také ukazuje, že internetoví podvodníci se snaží odkazy na škodlivý obsah propašovat i na seriózní weby týkající se hudby či filmů i na fanouškovské stránky. V posledních letech mají uživatelé internetu stále větší zájem o on-line video nebo stahování hudby. Společnost comStore uvádí, že zatímco před rokem sledovalo on-line video 157 milionů uživatelů internetu v USA, letos tento počet vzrostl na 177 milionů. Výzkumníci ve studii uvádějí řadu konkrétních hrozeb spojených s "free" softwarem, soubory MP3, streamovaným videem, fanouškovskými weby, ale i s nebezpečnou reklamou, která se může zobrazovat i na renomovaných serverech. Průzkum ukazuje, že např. přidání slova "free" při hledání vyzvánění pro mobilní telefony s sebou nese 300% nárůst odkazů na rizikové weby ve výsledcích vyhledávačů. Vyhledávání souborů ve formátu MP3 je pochopitelně méně rizikové, než když se k dotazu ve vyhledávači přidá "free". Ovšem i když při vyhledávání MP3 souboru uživatelé deklarují, že chtějí za hudbu zaplatit, výsledky vyhledávání stále obsahují velký podíl odkazů na závadný obsah.
Společnost McAfee také detekovala tisíce velmi nebezpečných adres URL spojených s fanouškovskými kluby nebo s komentáři zveřejněnými v sociálních sítích, jako je YouTube a Twitter. Podvodná reklama (malvertising), která se snaží uživatele přivést na stránky distribuující malware nebo pokoušející se o zneužití zranitelností prohlížeče, je rovněž obvyklým trikem podvodníků. Společnost McAfee identifikovala takovou reklamu např. letos v červnu v souvislosti s webem perezhilton.com. Kompletní zprávu naleznete na http://newsroom.mcafee.com/images/10039/DMMRReport_UK_25Aug2010.pdf.
Firefox
Bezpečné surfování
Po Google Chrome je nyní Firefox druhým internetovým prohlížečem, který své aktualizace bez dotázání nahrává na pozadí. Od verze 4 program obsahuje funkci "silent update". Teprve při větších aktualizacích browser uživatele informuje. Po každém restartu se pak program samostatně zkontroluje a nainstaluje. IE a Opera takovou funkcí nedisponují.
INFO: firefox.com
Flash
Četné chyby
Firma Adobe, výrobce softwaru Flash, nedávno uzavřela větší počet mezer ve svých produktech Flash Player, Flash Media Server a ColdFusion. Zvláště kritická byla slabina ve správě paměti Flash Playeru, přes kterou mohli útočníci nahrávat do počítače škodlivé kódy. Pro všechny mezery připravila firma Adobe opravu a radí používat novou verzi 10.1.82.76. Uživatelé Adobe Air by si měli nahrát verzi 2.0.3.
INFO: adobe.com
Nový software
Kaspersky 2011
Firma Kaspersky ohlásila uvedení nejnovějších verzí produktů řady 2011 určených pro domácí uživatele na český a slovenský trh. Zároveň s těmito produkty bude uvedena nová česká verze Kaspersky Mobile Security 9 pro ochranu smartphonů.
Nové produkty Kaspersky Internet Security 2011 a Kaspersky Anti-Virus 2011 obsahují celou řadu výrazně inovovaných technologií pro přesnější detekci a rychlejší reakci na jakékoliv IT hrozby. Uživatelé se tak mohou těšit na vylepšenou proaktivní ochranu v reálném čase, virtuální klávesnici, miniaplikaci Windows Gadget a na vylepšené skenování zranitelností operačního systému a nainstalovaných aplikací. Komplexní balík Kaspersky Internet Security 2011 pak navíc obsahuje funkce Safe Run pro bezpečné spouštění webových stránek a aplikací, Safe Surf umožňující bezpečné surfování internetem, efektivní rodičovskou kontrolu nebo nově implementovanou funkci System Watcher, která monitoruje veškeré systémové události na základě chování programu.
Kaspersky Mobile Security 9 je již třetí generací produktu na ochranu mobilních telefonů z produkce Kaspersky Lab. Jedná se o tzv. all-in-one bezpečnostní balík, který je možné nainstalovat na nejnovější verze operačních systémů Symbian a Windows Mobile. Aktuálně je podporováno více než 300 typů mobilních telefonů. Kaspersky Mobile Security 9 obsahuje vedle základních funkcí typu antivir, firewall nebo anti-spam řadu dalších funkcí, zaměřujících se především na ochranu před zneužitím dat (kontakty, SMS zprávy, fotky, MP3, firemní data) neoprávněnou osobou. Díky funkci Anti-Theft můžete vzdáleně svůj telefon zablokovat nebo v případě jeho ukradení veškerá data smazat. Funkce GPS Find pomůže přístroj nalézt, pokud je ztracen nebo ukraden, zároveň je tato funkce obsažena v rodičovské kontrole pro rychlé zjištění polohy dítěte. Po výměně SIM karty Kaspersky Mobile Security 9 zablokuje přístroj a informuje majitele o nově používaném čísle i poloze přístroje. Funkce Ochrana soukromí umožňuje majiteli ukládat kontakty do černých nebo bílých listin, blokovat nevyžádané hovory a SMS zprávy a některé kontakty ukládat v "utajeném/privátním" režimu
INFO: www.kaspersky.cz
38
38 milionů eur by podle bývalého agenta NSA Charlie Millera stála kybernetická armáda schopná ochromit USA.
Hromadné nakupování
Další portál se slevami
V září byl představen nový portál Slevopolis.cz, založený na principu komunitního nakupování. Ten spočívá v tom, že provozovatel webu společně s partnery nabídne každý den alespoň jednu časově omezenou službu či zboží za zvýhodněné ceny. Sleva se aktivuje pouze tehdy, když se pro nákup rozhodne určitý počet zákazníků v daném čase. K co nejrychlejšímu dosažení tohoto počtu mohou lidé nabídku sdílet a doporučit svým přátelům přes Facebook, e-mail a další internetové sítě. Zákazníci při on-line objednávce získají kupony, na něž po aktivaci uplatňují slevy. Platba probíhá převodem na bankovní účet, platební kartou nebo internetovým systémem PayPal. V případě, že si zájemce zboží již objednal a zaplatil, ale nesešel se předem stanovený minimální počet zákazníků, Slevopolis garantuje vrácení peněz.
INFO: www.slevopolis.cz
Samsung BD-C8900, BD-C6800 a BD-C5900
3D Blu-ray přehrávače Samsung
Společnost Samsung Electronics představila novou kolekci 3D Blu-ray přehrávačů. Vlajkovou lodí se stal model Samsung BD-C8900 se stylovým designem a vestavěným 500GB harddiskem a zvukem ve formátu 7.1. Všechny modely podporují funkci Internet@ TV, což umožňuje například přístup ke službám typu YouTube, Twitter nebo eBay.
Mezi dalšími funkcemi nových přehrávačů Samsung je potřeba zmínit podporu Wi-Fi a DVB-T2 tuner, který umožní sledovat televizi ve vysokém rozlišení. Široké je i spektrum podporovaných formátů, mezi které patří DivX, HD-JPEG, MKV a další.
Samsung BD-C8900 je vybaven digitálními tunery pro příjem vysílání ve formátech DVB-T/C a dokáže nahrát až 120 hodin digitálního vysílání v HD rozlišení. Doporučená cena je 15 990 Kč včetně DPH. Samsung BD-C6800 za 6 990 Kč včetně DPH také podporuje 3D a zvuk ve formátu 7.1. Model Samsung BD-C5900 ocení především ti, kteří si chtějí užívat 3D obraz za přijatelnou cenu. Jeho doporučená cena je 5 490 Kč včetně DPH.
INFO: www.samsung.cz
WELL PTI-3014
Rychlé řešení počítačové sítě
Ethernetový adaptér, využívající elektrické vedení 230V, umožní vytvoření domácí nebo firemní počítačové sítě pro sdílení datových souborů, hudby, filmů, tiskáren, síťových karet, VoIP apod. Datová propustnost sítě je až 85 Mb/s. Zařízeni lze použít tam, kde není možné instalovat síťovou kabeláž, kde je silná zeď, nebo větší vzdálenost brání zřízení WiFi sítě, nebo tam, kde potřebujete rozšířit stávající ethernetovou nebo WiFi síť.
INFO: www.joyce.cz
NOVÁ BEZPEČNOSTNÍ RIZIKA
APPLE QUICKTIME
Bezpečnostní služba Secunia objevila ve videopřehrávači QuickTime bezpečnostní mezeru, která útočníkům umožňuje přisvojit si kompletní kontrolu nad napadeným počítačem.
ŘEŠENÍ Výrobce Apple dosud na chybu nezareagoval. Uživatelé by proto neměli spouštět videa ze stránek, jimž nedůvěřují.
Info: www.apple.com
ANDROID
Výrobce antivirového softwaru Kaspersky informuje o prvním trojském koni pro mobily s Androidem. Program předstírá, že je mediální přehrávač, a po instalaci rozesílá placené SMS.
ŘEŠENÍ Vetřelec se nevyskytuje v certifikovaném softwaru. Instalujte jenom nástroje z oficiálního Android marketu.
Info: www.google.com
MICROSOFT WINDOWS
Využitím slabin ve Windows Shell, XML Core Services a kodecích MP3 a Cinepak mohou záškodníci nahrát do napadeného počítače vlastní programy a nad PC s Windows převzít kompletní kontrolu.
ŘEŠENÍ Microsoft dal ve svém srpnovém "patchday" k dispozici bezpečnostní updaty pro všechny známé mezery. Tyto aktualizace by už měly být prostřednictvím služby WindowsUpdate nahrány.
Info: www.microsoft.com