Nové vývojové centrum
Skype v Praze!
Společnost Skype expanduje do České republiky. Do konce roku 2007 má v Praze vybudovat nové vývojové centrum a přijmout až 30 hlavních vývojářů.
Jan Řezáč
Trocha historie
Bezplatné telefonování přes Internet Protocol pomocí programu Skype bylo spuštěno 29. srpna 2003. Díky své prostupnosti a jednoduchosti (nemluvíme samozřejmě o nulových výdajích za volání) našlo oblibu u drtivé většiny uživatelů. Už po dvou měsících zaznamenalo 1 milion zaregistrovaných uživatelů a v březnu následujícího roku se Skype mohl chlubit 1 milionem uživatelů on-line. V dnešní době tato čísla mnohonásobně vzrostla a hodnoty se pohybují kolem 136 milionů registrovaných uživatelů. Už jenom fakt, že údajně každou sekundu si program stáhne sedm uživatelů, je ohromující. Skype začínal jako „pouhý“ zprostředkovatel telefonních hovorů a dnes nabízí další užitečné funkce - videohovory, přenos souborů (i v sítích, kde například ICQ nebo P2P klienti nemají šanci), konference, chaty, seznamování a mnoho dalšího. Pomocí služeb Skype In a Skype Out si můžete za poplatek pořídit fixní telefonní číslo a využívat jej k plnohodnotné VoIP službě.
Proč zrovna do Prahy?
Hlavní sídlo Skypu je v Tallinu (metropole Estonska), a to i přes skutečnost, že jeho zakladatelé jsou švédské a dánské národnosti. Praha je pro Skype lákavá pro flexibilitu a konstruktivní myšlení českých softwarových expertů, kteří údajně patří mezi špičku ve světě. Výběrová řízení na jednotlivé pozice již probíhají, Skype ovšem uvítá každý inovační nápad a nábor nových zaměstnanců bude probíhat zcela klasicky. Ředitel vývoje Skypu se ani netají tím, že současná spolupráce s portálem Centrum.cz bude i nadále pokračovat a můžeme očekávat ještě větší provázanost.
Nové sídlo má být dokonalým zázemím pro personál. V Tallinu si pracovníci například mohou zapřemýšlet u kulečníkového stolu nebo třeba v sauně. Vedení se zaměřilo na naprosto přátelské prostředí pro svůj personál a chce, aby se v práci cítil lépe než doma. Jen tak prý přijde na ty nejlepší nápady, jak program Skype vylepšit. Jinak tomu nebude ani v Praze. Není možnost pracovat pro Skype lákavá?
Nový hardware pro Skype
Dokladem stoupající obliby Skypu je i aktivita výrobců komunikačního hardwaru. Čerstvými novinkami jsou bezdrátový telefon Philips, RTX Dual-phone (bezdrátový telefon s barevným grafickým displejem pro Skype a pevnou linku, který nevyžaduje připojení k počítači) a asi nejzajímavější osobní Wi-Fi komunikátor Sony Mylo.
Linksys WVC200
OKO VIDÍ
Další krok k ochraně vašeho majetku učinila společnost Linksys, jež představila bezdrátové Wi-Fi kamery. Kamery Linksys WVC200 mohou vytvořit ve firmě základní spolehlivou bezpečnostní síť, jejíž pomocí lze monitorovat majetek přes internet. Videopřenos je chráněn heslem a může být i zašifrovaný. Na druhou stranu je možné neustále snímat jakýkoliv prostor a obraz vysílat nezaheslovaně do celého světa.
Kameru Linksys WVC200 je možné na dálku otáčet a zaostřovat. Má i infračervený filtr, díky němuž může snímat video i v noci při osvětlení infračerveným světlem. Kamera také snímá a ukládá jednotlivé záběry scény a může je automaticky odesílat po internetu na server, přičemž v jednom okamžiku může být na její vysílání připojeno až deset uživatelů.
Dodávaný software dovoluje nahrávat snímané video na pevný disk počítače. Nahrávání se může spouštět ručně, podle předem stanoveného plánu nebo v okamžiku, kdy kamera ve svém zorném poli detekuje jakýkoli pohyb.
Kamera se dá přepnout i do bezpečnostního režimu. V něm zasílá na tři e-mailové adresy zprávu s upozorněním, že ve svém zorném poli zachytila pohybující se objekt. Pokud to situace vyžaduje, může se adresát okamžitě připojit k jejímu vysílání.
Info: www.linksys.cz
BroadNet
VYSOKÁ KVALITA
Akciová společnost BroadNet udělala na první pohled krok zpět. Spustila službu NEOVOICE NextGeneration, která je založena na technologii VoATM, tedy Voice over ATM. Důvod tohoto kroku je však zřejmý. Zatímco ostatní společnosti se snaží konkurovat především nízkou cenou technologie VoIP, společnost BroadNet si zakládá na funkčním řešení, které nebude závislé na nezaručených či nespolehlivých technologiích. Jelikož se jedná o NextGeneration technologii, je možné na linky nasadit prakticky libovolnou službu: od virtuální ústředny přes inteligentní schránku až po videokonferenci. Samozřejmostí je vysoká kvalita hlasu, kterou ATM nabízí.
Info: www.broadnet.cz
- Komunikace - Novinky: komunikace (186.58 kB) - Staženo 1048x