Přejít k hlavnímu obsahu

Dá se důvěřovat TikToku?

Dá se důvěřovat TikToku?

Dá se důvěřovat TikToku? | foto: Anatoliy Sizov/Getty Images

Fenomén doby, nebo bezpečnostní riziko?

Chip 11/2020: Díky kombinaci snadné dostupnosti a ovladatelnosti a vestavěné virality oslovuje aplikace pro sdílení krátkých videí TikTok převážně mladé miliardové publikum. Již měsíce však obhájci soukromí a bezpečnostní experti varují, že jejímu provozovateli, společnosti Bytedance, se podařilo spojit čínskou cenzuru s dohledem západního kapitalismu. Obvinění se nyní v souvislosti s americkými restrikcemi diskutuje znovu. Skrývá se v této výjimečné aplikaci čínský špionážní kód?

Jakožto megahit z Číny čelí TikTok a jeho tvůrce Bytedance podezření z toho, že jsou nástrojem čínské vlády. Faktem je, že TikTok může pro bezpečnost a ochranu dat uživatelů představovat vysoké riziko. Bezpečnostní upozornění při nepozorovaném používání systémové schránky v novém iOS 14 ukázaly, že aplikace TikTok až příliš často zkoumá obsah schránky, navíc z obtížně srozumitelných důvodů.

Jak podezření ze špehování svých uživatelů TikTok vyvrací? A můžeme tuto sociální síť používat bez obav? Více se dozvíte v listopadovém Chipu, který je v prodeji od 21. října.

Obsah: Všechna témata Chipu 11/2020