Přejít k hlavnímu obsahu

ChatGPT v praktické zkoušce

ChatGPT v praktické zkoušce

ChatGPT v praktické zkoušce | redakce

Jazykový model ChatGPT je populární. Co se ale za údajnou super AI skutečně skrývá, k čemu ji lze smysluplně využít, a kde naopak selhává? Objasníme vám to.

Chip 07/2023: Hned na začátku je potřeba zdůraznit, že ChatGPT není umělá inteligence. Jde pouze chatbot s velkými daty (Big Data), přesněji s velkým jazykovým modelem (Large Language Model – LLM), opravdu velmi velkým jazykovým modelem. Výsledky jsou působivé, ale nepředstavují znalosti, nebo dokonce inteligenci. Celá věc je založena pouze na pravděpodobnostech.

Chcete-li používat službu ChatGPT, přejděte na webovou stránku chat.openai.com. Tam si nejprve vytvoříte účet. Následně se může objevit oznámení, že kapacita ChatGPT je plná a že to máte zkusit později. Někdy v takovéto situaci pomůže trik: použijte VPN klienta a přihlaste se přes Austrálii. V naší denní době chce ChatGPT používat jen málo Australanů, což zvyšuje šance na připojení.

Po přihlášení do vstupního pole napište, co chcete, aby ChatGPT udělal – můžete to napsat bez problémů i v češtině. Delší textové pasáže lze vložit pomocí funkce kopíruj a vlož nebo můžete ChatGPT dát pokyn k přístupu na konkrétní webovou stránku. Zadání do chatbota se také nazývá výzva. My jsme už ChatGPT prověřili a můžeme se tedy s vámi podělit o naše zkušenosti. Jsou oblasti, kde je tato služba velice užitečná a jsou zase vlastnosti, které šikovné nejsou. Chcete vědět více? Přečtěte si Chip 7/2023. V prodeji je od 21.7.

Obsah: Všechna témata Chipu 07/2023