Hacker Report 2020
Hacker Report 2020 | Foto: CHIP
Kdo chce používat moderní technologie bezpečně, musí do toho investovat čas a musí vědět o aktuálních hrozbách. Chip vás seznámí s nejdůležitějšími bezpečnostními trendy tohoto roku.
Každý software, bez ohledu na to, který vývojový model byl u něj použit, zápasí s bezpečnostními mezerami. Čísla hovoří celkem jasně. Například v roce 2019 bylo v Androidu odhaleno 414 bezpečnostních mezer, 357 jich bylo ve Windows 10 a 250 ve starších Windows 7. Programy jako Adobe Reader DC s 342 mezerami nebo prohlížeč Chrome se 177 mezerami také ukazují, že bezpečnostní zranitelnosti jsou jejich běžnou součástí. V porovnání s tím na tom byl v roce 2019 Firefox se svými 105 zranitelnostmi ještě relativně dobře.
Jedním z aktuálních problémů je to, že bezpečnostní mezery a hrozby se neomezují jen na soukromé osobní počítače nebo firemní servery, ale neustále nás doprovázejí i v našich chytrých telefonech a pronikají i do zařízení chytré domácnosti. Dále musíte počítat s tím, že kyberzločinci jsou v mnoha ohledech flexibilní. V poslední době se navíc už tolik nezaměřují na kvantitu, ale na kvalitu. Musíte počítat i na útoky na zastaralý systém Windows 7, prohlížeče a populární VPN. Pokud chcete být v tomto směru v obraze, přeštete si dubnové vydání Chipu.