Přejít k hlavnímu obsahu

Avatar v kanceláři

Avatar v kanceláři

Avatar v kanceláři | Obr.: Synthesia

Umělí kolegové aneb jak mohou vypadat nové prezentace.

Chip 03/2022: Když se řekne deep fakes, většina lidí si vybaví falešná videa celebrit. Tato technologie však již vystoupila ze stínu a nyní by měla pomoci zpestřit každodenní kancelářský život. Umělá inteligence v tomto případě není zneužívaná k podvodným účelům, ale vytváří videoklipy, ve kterých se objevují virtuální avataři vymodelovaní podle skutečných zaměstnanců, kteří jsou tak klamně skuteční, že je lze jen stěží rozeznat od opravdových lidí, pokud vůbec. Avataři nenahrazují pouze skutečného mluvčího: mohou také promlouvat v jazycích, které jejich majitelé vůbec neznají. Díky tomu je možné například prezentovat čínským obchodním partnerům v nejlepší obchodní mandarínštině.

Tyto postupy se realizují pomocí technického zázemí britského start-upu Synthesia. Ten používá metodu, která se poprvé stala známou v deep fakes v roce 2017. Od té doby si tento koncept ale našel cestu k legálnímu obchodnímu využití.

Chcete se dozvědět, jak odlehčit často nudnou rutinu korespondence a prezentací mezi zaměstnanci nebo obchodními partnery? Přečtěte si článek v březnovém Chipu. V prodeji od 23.2.

Obsah: Všechna témata Chipu 03/2022